قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۰۷۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ساحرانِ عصرِ موسی در مشهدالرضا(ع)

شاید بگویند دور از انصاف است این «برخی ها» را با ساحران زمان موسی مقایسه کنیم، اما «فِعل» همان است، کسانی که می دانند همه دارایی مشهد از آنِ امام هشتم (ع) است، امروز می خواهند این دارایی ها را به پای قبله آمالشان که «مدرنیته» است، قربانی کنند، این فعل مصداق بارز انکار حق است.

ساحرانِ عصرِ موسی در مشهدالرضا(ع)

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا حاتمی وفا از فعالان رسانه یادداشتی با عنوان ساحرانِ عصرِ موسی در مشهدالرضا(ع) نوشته است که در ادامه می خوانید:

روز عرفه و در جوار حرم ثامن الحجج (ع)، فرازی از دعا بیشتر جلب توجه کرد، خطابی که با حالِ این روزهای مشهد، حرم و ما بیشتر مرتبط است: «یا مَنِ اسْتَنْقَذَ السَّحَرَهَ مِنْ بَعْدِ طُولِ الْجُحُودِ وَقَدْ غَدَوْا فى نِعْمَتِهِ یَاْکُلُونَ رِزْقَهُ و وَیَعْبُدُونَ غَیْرَهُ »

اشاره ای به ساحران دوران موسی که خدا آنها را از ورطه هلاکت نجات داد، در حالی که سالیان دراز حق را منکر شده بودند، روزی او را می خوردند و دیگری را می پرستیدند.

حالا شاید بگویند دور از انصاف است این «برخی ها» را با ساحران زمان موسی مقایسه کنیم، اما «فِعل» همان است، کسانی که می دانند همه دارایی مشهد از آنِ امام هشتم (ع) است امروز می خواهند این دارایی ها را به پای قبله آمالشان که «مدرنیته» است، قربانی کنند، این فعل مصداق بارز انکار حق است، زائر را مسافر خواندن، مشهد را هخامنشی کردن، رقیب تراشی برای اساسِ هویت مشهد، مصداق «وزی او را می خورند و دیگری را می پرستند» است.

به عنوان مثال می گویند «سفر» نه «زیارت»، باید با دف و تنبک برویم در راه آهن و فرودگاه استقبالشان تا یادشان نرود برای چه مشهد آمده اند! می گویند شما گرمید و حالی تان نیست، آمدید «سفر» و خودتان نمی دانید! حالا برویم «فوداستریت»، ورودی «مشهدالرضا» را هم می نویسند «شهر امید و زندگی»، همان شعار سیاسیشان تا کسی که می آید به عنوان مثال بداند رئیس کیست! با دموکراسی می خواهند حضرت را هم کنار بگذارند!

گفتیم شاید بی انصافی باشد اینها را با ساحران مقایسه کنیم، ولی انکار حقی که امام رضا (ع) بر گردن مشهد دارد، به صورت عادی ممکن نیست! باید قدرت تخیل و جادو طوری باشد که بتوان این همه واقعیت را دور زد.

باشد که مسیر را درست کنند و از هلاکت نجات یابند.

«شد سحر ساحران ز عصای کلیم محو، در راستان اثر نبود ریو و رنگ را» (صائب تبریزی)

انتهای پیام/ 70031

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha