قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۰۶۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مجتمع تخصصی ام، اس زنجان یک مرکز تحقیقاتی است

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران مبتلا به بیماری ام، اس استان زنجانگفت: احداث مجتمع تخصصی ام اس زنجان با هدف تاسیس یک پناهگاه برای این بیماران انجام شده که در واقع یک مرکز تخصصی در شمالغرب کشور محسوب می شود.

مجتمع تخصصی ام، اس زنجان یک مرکز تحقیقاتی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از زنجان، نشست خبری مدیرعامل، رئیس هیأت مدیره، مدیر اجرایی و رئیس کمیته پزشکی انجمن حمایت از بیماران مبتلا به بیماری ms استان زنجان «امید» با هدف تبیین برنامه های این انجمن در حوزه کمک به بیماران دارای پرونده سه شنبه شب در محل مجتمع تخصصی این انجمن برگزار شد.

مدیرعامل انجمن امید زنجان هم در این نشست خبری با تشریح نحوه آغاز فعالیت این انجمن گفت: این انجمن در ابتدا به صورت هیأت امنایی با هفت عضو اصلی و دو عضو علی البدل فعالیت خود را آغاز کرد و در ابتدای کار حتی هزینه اجازه دفتر هم نداشتیم و طی ۹ سال گذشته با کمک خداوند و همراهی خیران هیچ وقت معطل نماندیم.

جمال وثوق از وجود یک هزار ۷۰۰ قلک متعلق در انجمن در دست خیران برای کمک به فعالیت انجمن امید خبر داد و تصریح کرد: و بنزهای مجالس ترحیم، قبض های ماهیانه و همچنین کمک های موردی در تامین مالی انجمن نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه احداث مجتمع ام، اس بعد از برگزاری چهل جلسه هیأت امنا مصوب شد، ادامه داد: احداث این مجتمع تخصصی با هدف تاسیس یک پناهگاه برای این بیماران انجام شده که در واقع یک مرکز تخصصی در شمالغرب کشور محسوب می شود.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران مبتلا به بیماری ام، اس استان زنجان با تاکید بر ناشناخته بودن این بیماری، گفت: رسانه ها با کمک به شناسایی این بیماری به بیماران مبتلا کمک شایان توجهی خواهند کرد.

همچنین رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت از بیماران مبتلا به بیماری ام، اس استان زنجان در این نشست با ابراز خرسندی از حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران به عنوان افراد جریان ساز، نقش مهمی در ارائه پیام ها به جامعه دارند.

محسن جاویدان با بیان اینکه دولت ریالی در مجتمع تخصصی بیماران مبتلا به ام، اس استان زنجان هزینه نکرده است، افزود: این انجمن در حال حاضر از یک هزار بیماری که در انجمن امید پرونده تشکیل داده اند، حمایت می کند.

وی با بیان اینکه پیش بینی ها حکایت از ابتلای 3 هزار نفر در سطح استان به بیماری ام اس است، ادامه داد: هستند بیمارانی که بنا به دلایل اجتماعی به انجمن مراجعه نمی کنند و خود پیگیر امور درمان خود هستند.

*زنجان نماد خیریه ها شده است

رئیس هیأت مدیره انحمن امید استان زنجان با تاکید بر اینکه زنجان نماد خیریه ها در کشور شده است، افزود: انجمن حمایت از بیماران مبتلا به بیماری ام، اس استان هم با یاری و همراهی خیران موفق به پیشبرد اهداف حمایتی خود از بیماران شده است.

وی با بیان اینکه انجمن امید در قالب 10 کمیته و واحد از بیماران مبتلا به ام، اس حمایت می کند، گفت: این حمایت ها به گونه ای انجام می شود که هیچ بیماری دغدغه تامین هزینه برای درمان بیمار خود را نداشته باشد، از این رو با گروه بندی بیماران در امور مختلف مورد حمایت قرار می گیرند.

جاویدان اولویت نخست انجمن امید را درمان بیماران مبتلا به ام، اس دانست و ادامه داد: ورزش و رسیدگی به سایر امور هم در برنامه های این انجمن قرار دارد و برای آن ها برنامه ریزی شده است.

رئیس هیأت مدیره انحمن امید استان زنجان با تاکید بر اینکه زنجان با تاکید بر لزوم تقدیر از خیران همراه انجمن امید گفت: حمایت این خیران موجب شده که بیماران دغدغه ای به غیراز بیماری نداشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم فعالیت در حوزه پیشگیری تصریح کرد: واقعیت این است که این بیماری ناشناخته است ولی می توان با اقداماتی بیماری را کنترل و جلوی پیشرفت بیماری را گرفت.

رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت از بیماران مبتلا به بیماری ام، اس استان زنجان با بیان اینکه خانم ها بیشتر از آقایان به بیماری ام، اس مبتلا می شوند، 87 درصد از بیماران مورد حمایت انجمن هم خانم ها هستند.

*بیماری ام، اس درمان قطعی ندارد

در ادامه مدیر اجرایی کمیته پزشکی انجمن امید استان زنجان با تشریح وضعیت بیماران مبتلا به ام، اس گفت: مبتلایان به این بیماری در خبررسانی به برخی اندام های بدن خود مشکلاتی دارند.

محمدرضا گنج خانی با تاکید بر اینکه بیماری ام، اس درمان قطعی ندارد، افزود: نحوه مواجهه با بیماری این بیماران بسته به نوع درگیری اندام ها متفاوت است، کما اینکه نوع داروهای مورد استفاده این بیماران هم متفاوت است.

وی با بیان اینکه چندین سال پیش همه بیماران مبتلا به ام، اس فقط با سه نوع دارو مورد درمان قرار می گرفتند، که با برخی از انواع بیماری ها سازگار نبود، تصریح کرد: در حال حاضر با پیشرفت های روی داده، در این حوزه، بیماران مبتلا به شرط پیگیری درمان خود می توانند فرزند هم بیاورند.

مدیر اجرایی کمیته پزشکی انجمن امید استان زنجان آمار بیماران مورد حمایت را یک هزار نفر اعلام کرد و گفت: 78  درصد این بیماران خانم و ۲۲ درصد آقایان هستند.

وی با تاکید بر ممنوعیت دسترسی به پرونده بیماران در انجمن امید افزود: محتوای پرونده ها در این انجمن محرمانه است و هستند بیمارانی که خانواده از بیماری آن ها خبر ندارند چرا که اگر بیماری تحت درمان قرار گیرد، جلوی پیشرفت بیماری گرفته شده  و به صورت طبیعی زندگی می کنند.

گنج خانی با تاکید بر دریافت خدمات درمان به صورت رایگان توسط بیماران تصریح کرد: ام، آر، آی موجود در زنجان جزو پیشرفته ترین دستگاه ها است، ضمن اینکه آزمایشگاه ها، آزمایشات مورد نیاز بیماران عضو انجمن را به صورت رایگان انجام می دهند.

مدیر اجرایی کمیته پزشکی انجمن امید استان زنجان در پاسخ به سؤال میانگین هزینه هر بیمار مبتلا به ام، اس را  ۴۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هر چند بیمارانی هم هزینه ۱۰ میلیون تومان هم دارند.

وی خاطرنشان کرد: بیماران مبتلا به ام، اس داروهای مورد نیاز خود برای درمان را به صورت رایگان دریافت می کنند، مگر اینکه بیمار اصرار به استفاده از داروهای خارجی و تقویتی داشته باشند.

گنج خانی با بیان اینکه انجمن امید پزشک معتمد دارد، افزود: این پزشکان در تخصص های مختلف از جمله چشم پزشک و دندان پزشکی فعال هستند ضمن اینکه خدمات مورد نیاز در سایر تخصص ها از جمله مغز و اعصاب در کلینیک بیمارستان ولی عصر توسط پزشک معتمد انجمن به بیماران ارائه می شود.

*فعالیت 10 کمیته در انجمن امید

منشی هیأت مدیره انجمن حمایت از بیماران مبتلا به بیماری ام، اس استان زنجان هم در این نشست با توصیه به افراد برای مراجعه در مراحل اولیه بیماری به پزشک و پیگیری درمان  گفت: زمان مراجعه برای پیگیری درمان در کیفیت زندگی این بیماران نقش مهمی دارد.

رباب عندلیبی با تشریح نحوه فعالیت کمیته های 10 گانه انجمن امید افزود: این کمیته ها شامل کمیته فرهنگی، ورزشی، امداد و رفاه، کمیته حقوقی، برنامه ریزی و مشارکت های مردمی، عمران و ... طراحی شده است.

*مجتمع تخصصی ام، اس در 4 طبقه در دست احداث است

همچنین مسؤول کمیته عمران انجمن امید هم با توصیه به مردم برای همراهی با انجمن تاکید کرد: مردم خود را جدا از مجموعه ندانند، چرا که این مجموعه متعلق به همه مردم استان است

بهروز ادهمی مجتمع تخصصی ام، اس را بزرگ ترین مرکز تحقیقات ام، اس شمالغرب کشور عنوان و تصریح کرد: احداث این مجتمع با همراهی همگانی از جمله ارگان های دولتی در مساحت و زیربنای 5 هزار متر مربع در چهار طبقه شامل استخر، درمانگاه و پالس درمانی، بخش اداری و در نهایت سوئیت طراحی شده است.

شایان ذکر است، احداث طبقه همکف مجتمع تخصصی ام، اس زنجان توسط خیر هوشنگ احمدی تقبل شده است.

انتهای پیام/73004

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha