قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۰۶۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:

امکان جذب بودجه ۵۰ میلیاردی برای دهکده مقاومت/وجود مشکل سند ملکی

یزد ـ فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: امکان جذب بودجه ملی ۵۰ میلیارد تومانی برای ساخت دهکده مقاومت در جوار پارک کوهستان وجود دارد اما مشکل سند ملکی مانع جذب این بودجه شده است.

امکان جذب بودجه ۵۰ میلیاردی برای دهکده مقاومت/وجود مشکل سند ملکی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرهنگ رضا پورشمسی امروز در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان یزد به مناسبت روز خبرنگار با اشاره به ماموریت های بسیج رسانه در استان یزد اظهار داشت: بسیج رسانه ماموریت دارند رسانه ها را به حرکت وا بدارد تا مسئولان را مورد سئوال قرار دهند.

وی افزود: بسیج رسانه باید با فعالیت های خود هم برای مسئولان فرهنگ سازی برای پاسخگویی ایجاد کند و هم رسانه ها را به سمت مطالبه گری ترغیب کند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه انقلابی بودن یا غیر انقلابی بودن مردم نتیجه رفتار ما است، بیان کرد: وقتی مسئولی بد عمل کند، رفتار مردم تغییر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: نگاه سپاه الغدیر این است که همه مردم ما انقلابی هستند مگر عده ای قلیل و اگر انقلاب اسلامی ما توانسته سخت ترین شرایط را پشت سر بگذارد، به خاطر مردمی بودن دفاع مقدس بود.

پورشمسی ادامه داد: دفاع مقدس ما از آذر ماه سال ۶۰ با عملیات ثامن الائمه که مردم وارد شدند، دفاع مقدس شد و اتفاقات خوبی رخ داد و با مردمی شدن دفاع مقدس توانستیم با ۵۳ کشور دنیا مقابله کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نگاه مجموعه سپاه الغدیر استان یزد به جریاناتی که اتفاق می افتد، نگاه انقلابی است و دایره انقلابی بودن مردم یک دایره وسیع است.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در بخش پاسخ به سئوالات خبرنگاران در مورد اراضی پارک کوهستان یزد اظهار داشت: به اینکه گفته می شود سپاه این اراضی را تصرف کرده، نقد داریم زیرا اینگونه نیست و سپاه مالک این اراضی است.

وی تصریح کرد: برای این اراضی برنامه های بسیاری داریم و طرح دهکده مقاومت، بیش از ۲۴۰ آلاچیق، پیست دوچرخه سواری، اسب سواری، موزه دفاع مقدس، رصد خانه و ... از جمله برنامه هایی است که برای این فضا در کنار پارک کوهستان در نظر گرفته شده و امیدواریم با همکاری شهرداری و سایر نهادها بتوانیم شرایط استفاده مردم از این فضا را فراهم آوریم.

پورشمسی با بیان اینکه امکان جذب ۵۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای تکمیل و راه اندازی این پروژه داریم اما با مشکلی در این مسیر مواجه هستیم، افزود: این زمین مشکل سند ملکی دارد که اگر این مشکل حل شود، امور تسهیل شده و به سرعت کار تکمیل پروژه آغاز می شود.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد یادآور شد: سیل بند این طرح نیز بازتعریف و طراحی جدید شده و در مجموع ۸۰ تا ۹۰ درصد کار انجام شده و در صورت رفع این مشکل، شاهد اتفاقات خوبی در دهکده مقاومت خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد مشارکت سپاه در پروژه های محرومیت زدایی تصریح کرد: امسال ۲ هزار پروژه محرومیت زدایی در یزد در دست اجراست.

پورشمسی خاطرنشان کرد: در بهاباد یک روستا کاملا خالی از سکنه شده بود که با لایروبی قنات آن توسط بسیج سازندگی، حیات به روستا بازگشت.

وی در مورد مشارکت سپاه الغدیر در بازسازی منازل سیل زدگان نیز بیان کرد: سپاه الغدیر حامی ۴۵۰ منزل سیل زده است و تاکنون نیز ۵ هزار مترمربع کاشی و سرامیک از میبد به این مناطق ارسال شده است.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ادامه داد: یک روستا در لرستان نیز به طور کامل توسط سپاه الغدیر در حال بازسازی است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha