قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۰۶۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آخرین خبر آذری جهرمی از ماهواره ناهید ۱

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تحویل ماهواره ناهید ۱ به وزارت دفاع، به منظور آماده سازی برای پرتاب به مدار زمین خبر داد.

آخرین خبر آذری جهرمی از ماهواره ناهید ۱

: محمدجواد آذری جهرمی ظهر سه شنبه در جریان افتتاح پروژه های زیرساختی مخابراتی و ارتباطی ساوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق برنامه ریزی مقرر است ماهواره مخابراتی «ناهید ۱» در ۲۵۰ کیلومتری زمین قرار گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: این ماهواره مخابراتی نیز، ابعاد دیگری از ظرفیت و توانمندی کشور را در این عرصه نشان می دهد، چراکه از سوی مهندسان بومی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

آذری جهرمی توضیح داد: ماهواره مخابراتی «ناهید ۱» نخستین ماهواره دارای سلول های خورشیدی متحرک کشور است که در مدت استقرار خود در فضا این سلول های خورشیدی فعال و دارای حرکت خواهند بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: در حال حاضر بررسی های نهایی در رابطه با ماهواره مخابراتی «ناهید ۱» انجام شده و آماده پرتاب به مدار زمین است که به همین منظور، طی روز های آینده به وزارت دفاع تحویل داده خواهد شد.

آذری جهرمی در بخش دیگر سخنان خود، به اجرای طرح «نوآفرین» در راستای اشتغالزایی توسط وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره و عنوان کرد: تاکنون بیش از ۱۳۰۰ مجموعه شرکت های رشد یافته، سرمایه گذار و نیز علاقمندان به حوزه کارآفرینی در طرح نوآفرین وزارت ارتباطات شرکت کرده اند و روند خوبی در این زمینه در حال طی شدن است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ابراز داشت: در همین رابطه برنامه های اشتغال وزارتخانه به زودی اعلام خواهد شد و پیش بینی می شود بتوانیم ایجاد ۶۸ هزار شغل را تا پایان سال جاری محقق سازیم.

گفتنی است آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه سفر یک روزه خود به استان مرکزی، در شهرستان های تفرش و اراک نیز حضور می یابد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha