قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۰۳۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انتقاد استاندار آذربایجان شرقی از همکاری نکردن شرکت ملی مس

استان ها آذربایجان شرقیتبریز استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث فاز سوم تغلیظ در مجتمع مس سونگون، از عدم همکاری مناسب شرکت ملی مس ایران در این خصوص انتقاد کرد و گفت: بر این باوریم که خام فروشی در معادن مس استان بویژه مس سونگون، به ضرر استان است و کسانی که در مسیر فراوری محصولات این معدن، مانع ایجاد می کنند خیرخواه مردم نیستند.

انتقاد استاندار آذربایجان شرقی از همکاری نکردن شرکت ملی مس

محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در مراسم افتتاح خطوط جدید و مدرن تولید و نوسازی شده مونتاژ تراکتورسازی ایران، همچنین با انتقاد از کم کاری برخی از مسئولان در راستای احداث کارخانه تولید آلومینا از نفلین سینیت در شهرستان سراب، گفت: با وجود پنج میلیارد تن ذخایر آلومینا در آذربایجان شرقی و در شرایطی که آلومینای مورد نیاز کشور از معادن آفریقا وارد می شود، باز هم برخی ها اصرار دارند که راه اندازی کارخانه نفلین سینیت به صرفه نیست. 

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت های داخلی برای شکوفایی اقتصادی کشور، اظهار داشت: گروه صنعتی تراکتورسازی یکی از مجموعه هایی است که با درک صحیح این موضوع، شعار "ما می توانیم" را عملی کرده و در این مسیر گام برداشته است.

پورمحمدی با قدردانی از تلاش های این مجموعه در توسعه اقتصادی استان و کشور، افزود: عملکرد شرکت تراکتورسازی، در طول سال های گذشته رشد چشمگیری داشته و این شرکت امروز یکی از افتخارات آذربایجان شرقی و ایران است.

وی ادامه داد: به رغم عملکرد مناسب تراکتورسازی و تولید بسیاری از قطعات مورد نیاز صنعت خودرو توسط این مجموعه، هنوز با حد مطلوب فاصله داریم و باید فعالیت ها را تا قطع کامل وابستگی به خارج از کشور ادامه دهیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، اقتصادی درون زا و برون نگر است، گفت: استفاده کامل از ظرفیت های داخلی از اصول اقتصاد مقاومتی است که گروه صنعتی تراکتورسازی نیز با درک صحیح از این موضوع، برای عملیاتی کردن شعار "ما می توانیم" قدم برداشته و در این مسیر موفق بوده است.

وی بر اهمیت ارتباط صنعت و دانشگاه نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به رشد روزافزون علم و فناوری در کشور، ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه در واحدهای تولیدی و صنعتی باید مورد توجه مدیران بنگاه های اقتصادی استان قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی پس از این مراسم از خطوط جدید و مدرن کارخانه تراکتورسازی و همچنین خطوط نوسازی شده این کارخانه بازدید کرد.

۵۱۸

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha