قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۰۱۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس دانشگاه اصفهان برکنار می شود؟

در روزهای اخیر سندی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که گفته می شود حکم انفصال از خدمت رئیس دانشگاه اصفهان به دلیل بی توجهی به اجرای قانون به کارگیری نخبگان بورسیه شده است.

رئیس دانشگاه اصفهان برکنار می شود؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اصفهان، موضوع بورسیه ها و عواقب آن همچنان یکی از چالش های وزارت علوم و دانشگاه های تابعه آن محسوب می شود، دانشجوهای نخبه بورسیه ای که درس آن ها تمام شده و به دلیل عدم پذیرش توسط دانشگاه محل بورس با مطرح کردن دلایلی از جمله کاهش دانشجو، نداشتن ردیف استخدامی و نداشتن بودجه همچنان بلاتکلیف هستند.

برخی از این بورسیه ها، با توجه به سر باز زدن دانشگاه ها از پذیرششان با وجود تعهدی که دانشگاه محل بورس برای بورسیه خود دارد، به دیوان عدالت اداری شکایت کرده اند؛ برخی از دانشگاه ها با توجه به رأی دیوان عدالت اداری فرد را پذیرفته و برخی دیگر از دانشگاه ها در مقابل رأی دیوان ایستاده و از پذیرش بورسیه خود سرباز زده اند.

دانشگاه اصفهان هم یکی از دانشگاه هایی است که با وجود این تعهد مشکل پذیرش دانشجویان نخبه بورسیه را دارد و در یکی از موارد دانشجوی نخبه بورسیه ای را که به لحاظ علمی از جایگاه بالایی نیز برخوردار بوده و چند تن از اساتید دانشگاه اصفهان و اساتید مورد تأیید وزارت علوم هم وی را تأیید کرده بودند به بهانه ضعف علمی رد کرده بود.

این مسأله در دانشگاه اصفهان موجب شکایت یکی از دانشجویان بورسیه به دیوان عدالت اداری شده است، در همین راستا چند روزی است که سندی در شبکه های مجازی منتشر شده که گفته می شود حکم انفصال از خدمت رئیس دانشگاه اصفهان به دلیل بی توجهی به اجرای قانون به کارگیری نخبگان بورسیه شده است.

شاکی معاونت اجرای احکام دیوان عدالت اداری است که هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان را که با وجود اخطارهای مکرر قانون استخدام دانشجویان بورسیه را اجرایی نکرده است به 6 ماه انفصال از خدمات دولتی  و جبران خسارت شاکی محکوم می کند.

هفته گذشته نیز یکی از روزنامه های اصفهان از برکناری رئیس دانشگاه اصفهان و کاشان خبر داده بود.

در رابطه با موضوع بورسیه ها که از سال های ابتدایی روی کارآمدن دولت تدبیر و امید خبرساز شده دو پویش با عناوین فرجام بورسیه های مظلوم و مغضوب دولت چه می شود؟ با 126 حامی و «مجتبی صدیقی» درباره بورسیه ها پاسخ گو باشد با 536 حامی ثبت شده است.

انتهای پیام/63088/ح20/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha