قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۹۸۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صادرات 95 درصدی فرش دستباف خراسان جنوبی به خارج از کشور

مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: نزدیک به ۹۵ درصد فرش دستباف تولید شده در خراسان جنوبی بعد از ورود به بازار به خارج از کشور صادر می شود.

صادرات 95 درصدی فرش دستباف خراسان جنوبی به خارج از کشور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا سلم آبادی امروز در بیرجند، از فعالیت سه هزار و 100 بافنده فرش تحت پوشش کمیته امداد استان خراسان جنوبی خبر داد و اظهار داشت: این بافندگان در دو هزار و 52 کارگاه خانگی و 14 کارگاه تجمیعی مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه بیشتر بافندگان فرش دستباف کمیته امداد را زنان مددجو و سرپرست خانوار تشکیل می دهند، بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون 143 تخته فرش به متراژ 630 متر مربع و ارزش چهار میلیارد و 530 میلیون ریال تولید شده است.

مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به تولیدات فرش سال گذشته مددجویان کمیته امداد استان، مطرح کرد: سال گذشته 900 تخته فرش به متراژ چهار هزار و 871 متر مربع به ارزش 30 میلیارد ریال توسط مددجویان کمیته امداد استان تولید شده است.

سلم آبادی با بیان اینکه برای شرکت در نمایشگاه فرش تهران تاکنون 41 تخته فرش با ارزش 520 میلیون تومان از افراد غیر مددجو و 51 تخته فرش با ارزش 218 میلیون تومان از مددجویان این نهاد جمع آوری شده، اعلام کرد: با حضور تجار استان های دیگر ۹۶ تخته فرش بافته شده توسط مددجویان و غیرمددجویان قیمت گذاری شده است.

وی با اعلام اینکه در قسمت بازاریابی فرش ها، مشکلاتی است و واسطه گران در این بین سود کلانی می برند، افزود: نزدیک به ۹۵ درصد فرش های استان خراسان جنوبی بعد از ورود به بازار به خارج از کشور صادر می شوند.

مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی اعلام کرد: خراسان جنوبی یکی از مراکز مهم کشور در حوزه فرش دستباف است که مقرر شده تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد، شرکت صنعت آفرینان امداد و استانداری مبنی بر خرید محصولات غیرمددجویان نیز منعقد شود.

سلم آبادی با بیان اینکه در این خصوص کمیته امداد مکلف می شود در کنار دست بافت های مددجویان، تولیدات غیرمددجویان را نیز خریداری کند، عنوان کرد: در مرحله اول یک میلیارد تومان برای ۹۶ تخته فرش دستباف مددجویی و غیرمددجویان قیمت گذاری شده که خریداری می شود.

وی توانمندسازی خانواده ها را از اولویت ها و رسالت های کمیته امداد ذکر و خاطرنشان کرد: به دنبال راهبر شغلی هستیم تا ابزاریابی، بازارشناسی و ایجاد بازار را انجام دهیم.

انتهای پیام/69039/ج

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha