قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۹۸۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تزلزل حمایت کشاورزان از ترامپ در پی جنگ تعرفه با چین

جهان دفتر نیویورکنیویورک – – کشاورزان در ایالت های مرکزی آمریکا به طور فزاینده ای نگران ادامه جنگ تجاری آمریکا و چین و ضرر و زیان مالی هنگفت ناشی از آن در سال زراعی جاری هستند.

تزلزل حمایت کشاورزان از ترامپ در پی جنگ تعرفه با چین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کانال هفت تلویزیون ای بی سی عصر چهارشنبه به وقت محلی گزارش داد،  جنگ تجاری آمریکا و چین اثر منفی خود را بر کشاورزان آمریکایی که محصولات سویا و ذرت به چین صادر می کردند گذاشته و باعث کاهش چشمگیر فروش و ضرر و زیان گسترده آنها شده است.

حدود 50 درصد از محصول جینسینگ تولید شده در ایالت ویسکانسین فروش نرفته و روی دست کشاورزان مانده است.

با افزایش شدید تعرفه های چین علیه این محصول، تولید کنندگان به دنبال بازرهای دیگری چون هند و نیوزلند هستند اما به گفته این کشاورزان بازاریابی دشوار، زمان بر و کارِ گرانی خواهد بود.

"تمی بالدوین" سناتور دموکرات ویسکانسین از این مساله ابراز نگرانی کرده و گفته است که پیگیر این مساله در دولت و کنگره خواهد بود.

تولید کنندگان دانه سویا و ذرت نیز در سال جاری ضرر کرده و حتی گزارش می شود کشاورزان در ایالت های نبراسکا و آیوا، زمین های خود را برای فروش گذاشته اند، زیرا نمی توانند هزینه های کشت و برداشت را تامین کنند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا وعده داده است که خسارت کشاورزان را جبران خواهد کرد اما برخی کشاورزان در ویسکانسین گفته اند خسارت های آنها بسیار سنگین بوده و کمک های دولت ناچیز است.

تحلیلگران سیاسی می گویند ادامه این روند می تواند برای ترامپ یک دردسر بزرگ سیاسی شود، زیرا کشاورزان در مناطق روستایی از حامیان سیاسی ترامپ بوده اند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha