قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۸۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

طرح آمایش آموزش عالی کشور توسط وزارت علوم در حال پیگیری است

اراک- معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: موضوع اجرای طرح آمایش آموزش عالی کشور در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال پیگیری است.

طرح آمایش آموزش عالی کشور توسط وزارت علوم در حال پیگیری است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدتقی نظرپور شامگاه چهارشنبه در جلسه مشترک روسای دانشگاه های استان مرکزی با اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در اراک گفت: در استان هایی همانند استان مرکزی که صنعتی هستند، این نگرانی وجود ندارد که بگوییم تنها یک دانشگاه جامع فعال یاشد.

وی افزود: حتما در کنار دانشگاه جامع فعال، دانشگاه دیگری فعال خواهد بود تا بتوانند در کنار یکدیگر، ارتباط صنعت و دانشگاه این حلقه مفقوده را پیدا کنند و  با هم پیوند زده شوند.

نظرپور ادامه داد: با شرایطی که استان مرکزی به عنوان قطب مهم صنعتی دارد و واحدهای صنعتی مادر در آن فعال هستند، دانشگاهی همچون دانشگاه صنعتی این استان باید به جایگاه واقعی خود برسد و این ظرفیت در استان مرکزی وجود دارد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان داشت: امکانات کالبدی این استان کم نیست و آمارهای به دست آمده گویای این واقعیت است.

نظرپور خاطرنشان کرد: ولی آنچه مهم است این که آیا از ظرفیت امکانات کلبدی استان، حداکثر استفاده می شود یا نه و این جا نیاز است که استان و مجموعه مدیریت استان مرکزی در حوزه آموزش عالی به موضوع آمایش توجه ویژه داشته باشد.

وی بیان داشت: در استان مرکزی ۳۶ مرکز علمی و دانشگاهی وابسته به وزارت علوم فعال هستند. دانشگاه های استان مرکزی صاحب ۲۱ ژورنال تخصصی علمی می باشند که ۴۳ شماره آن منتشر شده است. در استان مرکزی تاکنون ۳۵ همایش ملی علمی، تخصصی و سخنرانی های علمی برگزار شده است.

نظرپور ادامه داد: از پژوهشگران دانشگاه ها و مراکز علمی استان مرکزی ۲۶ هزار و ۶۶۵ مقاله علمی چاپ شده است، که یک هزار و ۲۳۹ مقاله بین المللی است و حدود ۱۶ هزار و ۸۳۹ مقاله در همایش های علمی داخلی منتشر شده است.

وی گفت: در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ حدود ۵۰ هزار دانشجو در استان مشغول به تحصیل بودند و در این مراکز هم حدود دو هزار و ۲۰۰  عضو هیات علمی فعال هستند. اینها همه گویای این واقعیت است که در استان مرکزی علاوه بر فضای صنعتی، فضای آموزشی و آموزش عالی نیز فعال است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha