قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۸۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بزرگ ترین خطا در حق آموزش و پرورش واگذاری آن به بخش خصوصی است

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگ ترین خطا در حق آموزش و پرورش این است که آن را به بخش خصوصی واگذار کنیم، این نگاه خطرناک و دشمن دانشگاه فرهنگیان، خصوصی سازی آموزش و پرورش است.

بزرگ ترین خطا در حق آموزش و پرورش واگذاری آن به بخش خصوصی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد، نشست تخصصی تحول در آموزش و پرورش با نسل جدید معلمان عصر امروز با حضور رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی و جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با محوریت موضوعات سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مشکلات صنفی دانشجو معلمان، طرح توسعه ششم، تحولات آموزش و پرورش و آموزش و پرورش در گام دوم انقلاب در سالن کنفرانس امام رضا(ع) مجتمع شهید خورشیدی دانشگاه شهید بهشتی مشهد برگزار شد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی در این برنامه گفت: بهمن ماه سال ۱۳۹۱ نخستین گروه های دانشجو معلم وارد دانشگاه های فرهنگیان شدند و در بهار سال ۱۳۹۲ با سفر به مشهد برای اولین بار در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان این شهر شرکت کردم.

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه مسائل درباره دانشگاه فرهنگیان زیاد است، ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان و مطالبات دانشجویان موضوع مهمی است و باید همواره مطالبات دانشجویان شکوفا شدن دانشگاه فرهنگیان و رشد آن باشد.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه های دیگر یک سروگردن بالاتر است و باید قوانین و اساسنامه این دانشگاه تمام عیار اجرایی شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک سال کامل بر روی اساسنامه این دانشگاه کار کرده ایم، تصریح کرد: اساسنامه این دانشگاه بهترین اساسنامه نوشته شده است، ما دو دانشگاه داریم که رئیس هیأت امنای آن رئیس جمهور است و وزرای علوم و بهداشت در آن عضویت دارند که یکی از آن دو دانشگاه فرهنگیان است.

حاجی بابایی تاکید کرد: مطالبات این دانشگاه از سایر دانشگاه ها بالاتر است، چون نیروی کارآمد، دانش پژوه و ماهر برای خدمت در دستگاه منحصر به فرد آموزش وپرورش تربیت می کند.

وی خاطرنشان کرد: عده ای می خواستند با انواع و اقسام بهانه های مختلف این دانشگاه را به انحراف بکشند چون اساس بر برچیدن این دانشگاه بود تا همه دانشجویان آن را ماده ۲۸ کنند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی افزود: یک از ایرادات به این دانشگاه نسبت به پرداخت حقوق به دانشجویان آن است، در حالی که اگر جلوی حقوق ۶۰ میلیونی برخی گرفته شود خیلی راحت حقوق ۷۰۰ هزار تومانی دانشجو معلم ها پرداخت می شود و از طرف دیگر دولت مکلف است و به لحاظ قانونی منابع مالی این دانشگاه را تامین کند.

حاجی بابایی با اعتراض بر جذب تعداد کم استاد در این دانشگاه یادآور شد: چرا یک هزار و 602 نفر را در طول این ۶ سال در این دانشگاه جذب شدند؟ آیا نمی شود ۵۰ درصد از بودجه را جهت جذب اساتید برای این دانشگاه استفاده شود تا شاهد تحول شگرف در این دانشگاه باشیم؟

وی در واکنش به اضافه حقوق اندک 100 هزار تومانی حقوق دانشجو معلم ها اظهار کرد: در کشور ما پول کم نیست و بودجه امسال آموزش و پرورش 50 هزار میلیارد تومان است، ما اعتراض کردیم که باید به حقوق دانشجو معلم هم مبلغ 440 هزار تومان اضافه شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی ادامه داد : اگر دوبار ما در مجلس جهت مخالفت با تعطیلی دانشگاه فرهنگیان پای حاضر نمی شدیم، قصد داشتند این دانشگاه را تعطیل کنند و تعطیلی این دانشگاه یعنی احیاس سند ۲۰۳۰، سند تحول بنیادین یعنی نبودن ۲۰۳۰، خیلی روشن است که سند ۲۰۳۰ از هم پاشیدگی فرهنگی و نظام آموزشی را به دنبال دارد و بخش مهم و زیادی از این سند تحول مربوط به دانشگاه فرهنگیان است.

حاجی بابایی با بیان اینکه برای ایجاد این دانشگاه کار پژوهشی و علمی متقن انجام شده است، به سند تحول بنیادین اشاره و خاطر نشان کرد: این سند حکم نقشه راه کلاس و مدرسه را دارد و در برنامه درس ملی نیز مواد آن گنجانده شده است. 

وی ضمن ابراز تأسف درباره روند فعلی این دانشگاه گفت: اگر از سال ۹۱ که این دانشگاه با قدرت شروع به کار کرد همان روند قبلی ادامه می داشت، اکنون وضعیتش این چنین نبود که ما شاهدش هستیم ، از یک طرف می خواستند دانشگاه را تعطیل کنند و از طرف دیگر مدارس را به بخش خصوصی اجاره دادند، بدون آنکه معلم هایی که در این مدارس به کار گرفته می شوند یک ساعت دوره آموزشی دیده باشند. 

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نگاه از سال ۹۲ تا امروز با این مأموریت آمده که باید خصوصی سازی کنیم، علت اینکه هر وزیر آموزش و پرورشی که می آید، نمی ماند، این است که اگر می خواهی وزیر بمانی باید 5 درصد مدارس را خصوصی سازی کنی، در بودجه ای که رئیس جمهور به مجلس تقدیم کرد این بند آمده بود که 10 درصد آموزش و پرورش را در سال بفروشیم.

حاجی بابایی افزود: در حالی که در زمان وزارت ما گفته بودیم خصوصی سازی در همه جا غیر از مدرسه باید اجرا شود و بزرگترین خطا در حق آموزش و پرورش این است که آن را به بخش خصوصی واگذار کنیم، این نگاه خطرناک و دشمن دانشگاه فرهنگیان، خصوصی سازی آموزش و پرورش است. 

وی با اشاره به فرمایشات رهبری گفت: همواره ایشان فرموده اند در سیاست های کلی دو چیز حساب نکنید یکی تعداد معلمان و دوم پول آموزش وپرورش، مجلس در ماده ۶۳ دولت را مکلف کرده است که نظام رتبه بندی را برای بررسی به مجلس بیاورد، چطور وقتی هنوز این چارچوب و برنامه را به مجلس نیاورده می خواهد آن را اجرا کند؟ در حالی که بررسی نظام رتبه بندی فقط در مجلس 6 ماه حداقل به طول می انجامد.

انتهای پیام/ 70051

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha