قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۸۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی خبر داد:

دستگیری ۵ متهم پولشویی در آذربایجان شرقی

تبریز- رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی از شناسایی و دستگیری ۵ کلاهبردار به جرم پولشویی در استان خبر داد.

دستگیری ۵ متهم پولشویی در آذربایجان شرقی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرهنگ صابر عباس زاده امروز در جمع خبرنگاران گفت: در بازجویی های پلیس و تحقیقات مشخص شد، شگرد متهمان، شناسایی حساب های راکد یا توفیقی با مبالغ بالا بود که با صدور مدارک و اسناد جعلی و دریافت وکالت نامه از دفاتر اسناد رسمی وارد حساب های بانکی افراد حقیقی و حقوقی می شدند و اقدام به برداشت می کردند.

وی افزود : این متهمان همچنین با جعل کارت ملی به نام صاحب حساب و مسدودی شماره تلفن همراه با کارت ملی و عدم ارسال پیامک به صاحب حساب اصلی قصد و نیت خود را عملی می کردند.

وی با اعلام اینکه متهمین دارای سوابق کیفری از جمله مواد مخدر، سرقت، کلاهبرداری، فروش مال غیر بودند افزود:سوابق متهمین بیشتر در جغرافیای شهرهای مرند، بناب، میاندوآب و نیز استانهای تهران و خوزستان بوده است.

رییس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی ارزش مالی پرونده رسیدگی شده را تاکنون حدود ۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : دو نفر از متهمان این پرونده زن و سه نفر مرد هستند.

وی واگذار نکردن مدارک شناسایی مانند کارت ملی به افراد غیر، اطمینان دفاتر اسناد رسمی از اصالت مدارک، دقت در قبولی اسناد درشعب بانکها به ویژه در جابجایی مبالغ کلان، فعال کردن سامانه دریافت پیامک توسط صاحبان حساب و استفاده از رمز یک بار مصرف را از راه های پیشگیری این نوع جرائم عنوان کرد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha