قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۸۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بیش از چهار هزار تن آلبالو از باغ های همدان برداشت می شود

استان ها همدانهمدان مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه برداشت آلبالو از باغ های همدان به زودی پایان می یابد پیش بینی کرد: چهار هزار و ۴۷ تن آلبالو از باغ های این استان برداشت شود.

بیش از چهار هزار تن آلبالو از باغ های همدان برداشت می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الله شهبازی روز چهارشنبه افزود: سطح باغ های آلبالو در استان همدان یک هزار و ۳۰۴ هکتار است که از این میزان، یک هزار و ۱۲۳هکتار باغ های بارور  است.

وی ارقام کشت شده این محصول را؛ محلی و مجاری ذکر کرد و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه درخت آلبالو سازگاری مناسبی با شرایط مناطق سردسیری و معتدل دارد در بیشتر مناطق سطح استان همدان کشت و توسعه یافته است.

شهبازی با اشاره به مزایای مصرف آلبالو اظهار داشت: این محصول خواص فراوانی دارد و به عنوان تازه خوری، تهیه مربا، انواع شربت، شیرینی پزی و مارمالاد قابلیت استفاده دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: ترویج و توسعه نهال های گواهی دار از برنامه های این سازمان است و سه نهالستان برای توزیع نهال میوه در بین کشاورزان  و باغداران وجود دارد.

شهبازی میزان تولیدات باغی این استان را  ۶۵۰ هزار تن در سال ذکر کرد و افزود: همدان رتبه ۱۳ را در کشور در تولید محصولات باغی دارد.

استان همدان یک هزار و ۹۵۰ هکتار وسعت دارد که ۴۶ درصد آن منابع طبیعی ، ۳۳ درصد اراضی زراعی ، ۳.۷ درصد باغ ها و حدود ۱۳.۱ درصد آن نیز آیش است. 

همچنین استان همدان در بخش کشاورزی ۱۱۷ هزار بهره بردار دارد که با داشتن ۲۶ درصد اشتغال استان، ۲۹ درصد ارزش افزوده ، سالانه حدود ۴.۵۵ میلیون تن محصول کشاورزی را تولید می کند. 

۷۵۲۳/۲۰۸۷

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha