قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۸۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تغییر کاربری اراضی آموزشی بلااستفاده به مسکن برای فرهنگیان/دعوت از معلمان بازنشسته برای استمرار خدمت

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان خواستار تغییر کاربری اراضی آموزشی بلااستفاده به مسکن برای فرهنگیان در استان شد و گفت:

تغییر کاربری اراضی آموزشی بلااستفاده به مسکن برای فرهنگیان/دعوت از معلمان بازنشسته برای استمرار خدمت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از سنندج، رشید قربانی بعد از ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورس استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: اکثر مصوبات نشست قبلی شورای آموزش و پرورش استان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه 30 درصد فضای آموزشی کشور بر اساس اعلام وزیر آموزش و پرورش وضعیت مطلوبی ندارد، اضافه کرد: شرایط فضاهای آموزشی استان کردستان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تصمیم گیری برای خروج از این وضعیت یکی از محورهای این جلسه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان خاطرنشان کرد: تعدادی از فضاهای آموزشی در استان استاندارد نیست البته این استاندارد نبودن به معنی خطرناک بودن نیست.

قربانی با بیان اینکه بررسی و ارزیابی فضاهای آموزشی غیراستاندار با همکاری برخی مسئولان از جمله اداره کل نوسازی مدارس، تیمی برای بررسی و ارزیابی اماکن غیراستاندارد مامور شده است، گفت: بخشی از این فضاها ساماندهی شده و مابقی نیز باید به نحوی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: 10 درصد از کل فضاهای آموزشی استان نیازمند بازسازی است و نباید اجازه دهیم دانش آموزان در چنین فضایی تحصیل کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان اذعان داشت: دانش آموز در جای ایمن قرار بگیرد، بهتر از این است که مدارس ما یک شیفته اداره شوند.

قربانی با بیان اینکه 115 مدرسه در همین راستا به صورت دو شیفته فعالیت می کنند، گفت: 70 مدرسه پرخطر باقیمانده است که باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شود، معتقدیم دانش آموزان دو ماه به مدرسه نروند بهتر از این است که در معرض خطر باشند.

وی اظهار کرد: سازمان نوسازی مدارس ساخت 100 کلاس برابر با 24 مدرسه را متقبل شده است و الان 23 مدرسه باقی می ماند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان افزود: 41 فضای تخریبی الان در بیجار وجود دارد که از برخی از این فضاها استفاده و تعدادی کاملا غیراستفاده است اما در مجموع اجازه تخریب این فضاها گرفته شده است.

قربانی در مورد تعاونی مسکن فرهنگیان هم عنوان کرد: برخی لکه ها داریم که نیازی به ساخت فضای آموزشی در آن نقاط نیست و الان که نیاز نداریم بهتر است از این ظرفیت برای ساخت مسکن فرهنگیان استفاده شود.

وی اذعان داشت: بخش قابل توجهی از لکه های آموزشی آموزشی تحت تملک راه و شهرسازی است که باید اولویت واگذاری آنها به فرهنگیان باشد نه کارکنان سایر ادارات!

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در ادامه با بیان اینکه رتبه بندی معلمان در مهرماه در کشور اجرا می شود، گفت: امسال هزار نفر از همکاران فرهنگی در استان بازنشسته می شوند.

قربانی عنوان کرد: از تمام کسانی که امسال بازنشسته می شوند در شهرستان هایی که نیاز داریم دعوت به استمرار خدمت می کنیم تا ضمن جبران کمبود نیرو بتوانند از مزایای رتبه بندی معلمان هم بهره مند شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در پایان افزود: براساس قانون، تمام فرهنگیان زیر 60 سال در صورت تمایل و تایید از سوی آموزش و پرورش، می توانند در مناطقی که با کمبود نیرو مواجه هستیم استمرار خدمت داشته باشند.

انتهای پیام/2330/71

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha