قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۸۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

همپیمان اردوغان خواهان مسلح کردن جوانان سوری و بازگرداندن آنها به کشورشان شد

شهردار سابق آنکارا خواستار مسلح کردن جوانان سوری در ترکیه و بازگرداندن آنها برای جنگ در کشورشان شد که این اظهارات وی بحث و جدل هایی را به دنبال داشته است.

همپیمان اردوغان خواهان مسلح کردن جوانان سوری و بازگرداندن آنها به کشورشان شد

به نقل از روسیا الیوم، ملیح گوکچک، از هم پیمانان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و شهردار سابق آنکارا در صفحه شخصی خود در توییتر از ایده آموزش دادن به جوانان سوری در اردوگاه های داخل خاک ترکیه و سپس اعزام آنها به سوریه برای جنگ حمایت کرد.

این مسئول سابق ترکیه در ادامه افزود: باید یک سیاست جدیدی در ترکیه در قبال آوارگان سوری اتخاذ شود.

وی با تاکید بر اینکه زنان و مردان سوری بالای ۳۵ سال و همچنین کودکان در ترکیه به عنوان مهمان باقی می مانند، این پیشنهاد را داد که جوانان زیر ۳۵ سال در اردوگاه ها آموزش داده شوند و سپس مسلح شده و برای جنگ به سوریه بازگردانده شوند.

ملیح گوکچک همچنین گفت: باید جوانان سوری مقیم ترکیه به اردوگاه های آموزشی که در داخل ترکیه تاسیس می شود، اعزام شوند و سپس به جبهه های جنگ در سوریه فرستاده شوند. هر کدام از جوانان سوری در این محدوده سنی نیز که با این اقدام مخالفت کند، به سرعت از کشور بیرون رانده می شود.

به دلیل آغاز جنگ در سوریه، ترکیه میزبان تعداد زیادی از آوارگان سوری است و آنکارا اعلام کرده است که تعداد شهروندان سوری در ترکیه به حدود ۳.۵ میلیون تن می رسد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha