قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۸۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس پلیس بین الملل ناجا تشریح کرد

روند دریافت گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی

رئیس پلیس بین الملل ناجا، روند دریافت گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی برای افرادی که در خارج از کشور اقامت دارند را تشریح کرد.

روند دریافت گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس بین الملل ناجا در تشریح این خبر اظهار داشت: افرادی که به سایر کشورها مسافرت می کنند و برای مدت زیادی در آنجا ساکن می شوند، برای انجام امور اداری خود از جمله اخذ اقامت، تابعیت، تحصیل در دانشگاه ها، اشتغال، ازدواج و ... برای مدتی که در جمهوری اسلامی ایران بوده اند، نیازمند ارائه گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی به زبان انگلیسی هستند.

وی با اشاره به اینکه این افراد در صورت عدم ارائه گواهی عدم سوء پیشینه، در روند اداری خود با مشکل مواجه شده و به آنها خدمات ارائه نمی شود، افزود: کسانی که متقاضی دریافت گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی هستند، می توانند با مراجعه به سایت «تاک» در بستر اینترنت به آدرس  www.mfa.ir درخواست خود را ثبت نمایند. این افراد، پس از دریافت دعوت نامه نمایندگی جمهوری اسلامی ایران، در کشور محل اقامت خود، برای انگشت نگاری و تکمیل مدارک به آن نمایندگی مراجعه کنند و متعاقبا نمایندگی مدارک افراد را به پلیس بین الملل نیروی انتظامی ارسال می نماید.

رئیس پلیس بین الملل ناجا اضافه کرد:  پلیس نیز پس از اخذ استعلامات مربوطه و در صورت نداشتن سوابق کیفری و قضائی فرد، گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی را برای متقاضی، در سامانه "تاک" بارگذاری می کند.  

سردار شیرزاد با اشاره به متقاضیان مقیم کشور کانادا که نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در آنجا وجود ندارد، خاطر نشان کرد: کارت انگشت نگاری فرد متقاضی، در پلیس آن کشور تکمیل و از طریق پست به یکی از بستگان درجه یک متقاضی مقیم در ایران ارسال می شود، فرد مذکور نیز مدارک را  باید به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تحویل دهد و  وزارت امور خارجه نیز، پس از تکمیل مستندات، مدارک را به پلیس بین الملل ناجا ارسال و در صورت نداشتن سوابق کیفری، برای این افراد هم گواهی مذکور در سامانه "تاک" بارگذاری می شود. 

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه مدت زمان استعلام، ترجمه و صدور گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی به زبان انگلیسی از زمان وصول مدارک متقاضیان حدود ۴۵ روز کاری به طول می انجامد، لذا از متقاضیان درخواست می شود با صبر و حوصله بیشتری منتظر صدور گواهی خود باشند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha