قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۷۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون فرماندار خلخال:

چهار کارگر خارجی از واحدهای تولیدی خلخال اخراج شدند

استان ها اردبیلاردبیل _ _ معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال با اشاره به بکارگیری غیرقانونی و فاقد مجوز چهار نفر از اتباع بیگانه کشور افغانستان در واحدهای تولیدی این شهرستان گفت: به محض اطلاع از موضوع این کارگران اخراج و با صاحبان واحدها نیز برخورد شد.

چهار کارگر خارجی از واحدهای تولیدی خلخال اخراج شدند

احمد قنبری روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون کاری خلخال افزود: بکارگیری کارگران اتباع بیگانه از جمله کارگر افغانی در واحدهای تولیدی،صنعتی ،کارگاهی ،دامداری و کشاورزی تابع مقررات مربوط به بکارگیری این افراد در استان ها و شهرستان های مشمول این قانون بوده و استفاده از کارگران خارجی در این شهرستان ممنوع می باشد.

او اظهار داشت: با افراد متخلف و صاحبان واحدهایی که بصورت غیرقانونی در واحدهای خود کارگر خارجی جذب کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

وی نوع و نحوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده از واحدهای تولیدی و صنعتی خلخال را از جمله مشکلات واحدهای سرمایه گذاری این شهرستان دانست و خواستار بازنگری ،اصلاح و اجرای صحیح این قانون از سوی اداره مالیاتی منطقه شد.

رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خلخال نیز در این جلسه از کاهش زمان رسیدگی به پرونده های اختلافات کارگری و کارفرمایی در کمیسیون تشخیص خلخال در چهار ماه اول امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

علیرضا خلیلی گفت: در حال حاضر این زمان از ۹ روز سال قبل به هفت روز در سال جاری کاهش یافته است.

وی بیان کرد: در چهار ماه امسال ۱۴۵ مورد پرونده شکایت کارگری و کارفرمایی در کمیسیون تشخیص این شهرستان رسیدگی شده که ۳۰ مورد از این پرونده ها منجر به صلح و سازش شده و برای ۱۱۵ پرونده نیز حکم مقتضی صادر شده است.

وی به حل مشکل پرداخت حق بیمه تعدادی از واحدهای تولیدی و کارگری این شهرستان اشاره کرد و افزود: با این حال مشکل پرداخت حق بیمه معوقه کارگران شهرداری های خلخال با حقوق و اضافه کار معوقه آنها در برخی از ماه های سال جاری به قوت خود باقی است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha