قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۷۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با حضور بزرگان هنر ایران انجام می شود؛

افتتاح گالری آوای هنر

فرهنگ هنرهای تجسمیتهران گالری آوای هنر به مدیریت پروین سلیمانی عصر جمعه یازدهم مرداد با نمایش گزیده آثاری از بزرگان آبرنگ ایران اعلام موجودیت می کند.

افتتاح گالری آوای هنر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  آوای هنر گالری است که با هدف اعتلای هنر، رونق افزایی به اقتصاد هنر، معرفی شایسته هنر فاخر ایرانی، معرفی استعدادهای نوجو پا به این عرصه گذاشته است؛ پروین سلیمانی که دانش آموخته حقوق است و از دیر سال ها در زمینه مجموعه داری هنری فعال بوده امیدوار است آوای هنر بتواند دیدگاه های نو در هنرهای تجسمی به هنردوستان ارائه دهد.

مدیریت هنری این گالری به عهده  "وحید معینی" است که با نمایشگاه "آوای رنگ" افتتاح می شود. نمایشگاهی که در کنار دو اثر کم تر دیده شده ناصر اویسی و صادق تبریزی، آثاری از بزرگان آبرنگ ایران مانند علی اکبر صنعتی، سمبات، میشا شهبازیان، مظلومی پور، ذی نوری، بهمن نیکو، ناصر نورمحمدزاده، احمد وثوق احمدی… را به تماشا می گذارد.

به گفته مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران حدود ۲۶۰ گالری با مجوز فعالیت دارند که  حدود ۶۰ درصد آنها به نوعی در حوزه هنر فعال هستند و  در خصوص وظیفه گالری ها که همانا معرفی هنرمندان و حضور در چرخه اقتصاد هنر است، فقط ۱۰ درصد از گالری های هنری در ایران فعال هستند.

 هادی مظفری در مورد کمیت و تعداد گالری های هنری در ایران گفته است:  در  ارائه مجوز به آنها خوب عمل کرده ایم و تقریبا ۱.۵ درصد گالری های دنیا را داریم اما این رقم واقعی نیست چرا که باید در خصوص گالری هایی صحبت کنیم که اثرگذار هستند و با توجه به آمار ارائه شده در این نقطه جایگاه خوبی در دنیا نداریم. این در حالی است که اگر بخواهیم هنرمندان مطرح دنیا به ایران بیایند نیاز است تا تعامل خوبی بین گالری ها برقرار  کرد.  

گالری آوای هنر به نشانی خیابان فرشته، خیابان بوسنی، بن بست پناهی، پلاک یک تا ۲۵ مرداد میزبان آوای رنگ هنرمندان ایران خواهد بود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha