قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۷۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه چهاردانگه ساری گفت: ساختمان مدرسه قدیمی کیاسر از سوی اداره کل نو سازی استان تخریبی اعلام شد و هیچ بودجه ای برای بازسازی آن تعلق نمی گیرد، لذا بازسازی آن برای اداره آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه میسر نیست.

مازندران؛ سرویس اجتماعی|عباسعلی نجفی کرسامی رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه چهاردانگه ساری در پی انتشار دو گزارش  با عنوان های تخریب مدرسه ای قدیمی در کیاسر/سقفی که در اثر بی مهری شهروندانش فرو ریخت   و وقتی سقف خانه امید خراب شد/ صدای مان را نشنوند آواره می شویم توضیحاتی را درباره مشکلات و مسائل این مدرسه قدیمی ارائه کرده است؛ وی در این باره عنوان کرد؛  از اینکه اهالی قلم با نگاه دلسوزانه فعالیت آموزش و پرورش را رصد می کنند ابراز خرسندی و توضیحاتی را برای روشن  شدن موضوع و تکمیل ارائه می کنم؛

۱- مدرسه قدیمی (سنگی) انوری ( شهید خانگاه ) در سال ۱۳۳۶ احداث شده و مدارس مشابه آن در روستاهای کنیم و اروست وجود دارد که از سوی اداره کل نوسازی مدارس استان تخریبی اعلام شده اند.

 

۲- ساختمان سابق دبستان شهید خانگاه در دهه ۷۰ از سوی نوسازی تخریبی اعلام و در محوطه آن مدرسه جدید در دو طبقه از بودجه تخصیصی سفر مقام معظم رهبری احداث شده و دانش آموزان از سال ۱۳۷۸ به مدرسه جدید منتقل شدند.

۳- بعد از تخریب سقف ساختمان قدیمی شهید خانگاه که اکنون به عنوان مرکز توانبخشی با مشکلات ویژه یادگیری امید استفاده می شود از سوی کارشناسان اداره کل نوسازی بازدید و مجدد این ساختمان تخریبی اعلام شد همچنین مرکز توانبخشی با مشکلات ویژه یادگیری دارای دانش آموز دایمی نیست.

 

۴- چون  ساختمان از سوی اداره کل نو سازی استان تخریبی اعلام شد و هیچ بودجه ای برای بازسازی آن تعلق نمی گیرد، لذا  بازسازی آن برای اداره آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه میسر نیست.

۵- اهالی فهیم و فرهنگ دوست شهر کیاسر و شورای اسلامی شهر نظر به عدم تخریب این ساختمان داشتند، اداره آموزش و پرورش ضمن ارج نهادن به نظرات شهروندان موضوع را در شورای آموزش و پرورش مطرح کرد تا در خواست اهالی شهر محقق شود.

 

۶- مقرر شد هیأت امنای از معتمدان محلی، شورای اسلامی شهر و بخشداری تشکیل و با کمک های مردمی بازسازی ساختمان انجام گیرد.

انتهای پیام/3141/ج

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha