قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۷۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

لزوم پایان خانه به دوشی دانشجویان دانشگاه اقلید

بی سامانی دانشگاه اقلید و نداشتن مکان مناسب گلایه دانشجویان را به همراه داشته و با انتقاد از این وضعیت، خواستار رسیدگی هرچه سریع تر به موضوع و تعیین مکانی در شأن دانشجویان هستند.

لزوم پایان خانه به دوشی دانشجویان دانشگاه اقلید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اقلید، مرکز آموزش عالی این شهرستان در سال 1386 توسط شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصویب و پس از ابلاغ، در بهمن ماه سال 90 کار خود را با پذیرش دانشجو در رشته مهندسی برق گرایش کنترل در مقطع کارشناسی آغاز کرد.

مرکز آموزش عالی اقلید به عنوان یک نهاد آموزش عالی در حوزه های آموزش در سطح ملی و پژوهش فناوری و کارآفرینی در سطح منطقه جنوب کشور در زمینه های علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه و فناوری های نوین فعالیت دارد، اما متأسفانه این مرکز از ابتدای فعالیت خود فاقد ساختمانی مناسب بود ازاین رو ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی را به صورت استیجاری در اختیار داشت.

شنیده ها حاکی از آن است که ساختمان سما باوجود عدم پرداخت حق اجاره، تاکنون در اختیار دانشگاه دولتی بود تا اینکه در سال جاری به دلیل عدم توافق در مبلغ اجاره و توانایی پرداخت آن مجبور به تخلیه ساختمان شدند.

در پی این اتفاق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان اقلید با انتقاد از وضعیت موجود، از کم کاری ها و کم لطفی در قبال دانشجویان این دانشگاه گلایه کردند و خواستار پاسخگویی و چاره اندیشی مسؤولان شهرستانی در این زمینه شدند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان اقلید طی نامه ای به نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی به شرح زیر، رسیدگی هرچه سریع تر به وضعیت موجود و در اختیار قرار دادن مکانی مناسب و در شأن دانشجویان مرکز آموزش عالی این شهرستان را خواستار شدند.

در این نامه آمده است: «همان طور که مستحضرید داشتن یک دانشگاه دولتی خوب در طول دوره های مختلف همواره از دغدغه های مردم شریف اقلید بوده است. دانشگاه از منظرهای مختلف دارای تأثیرات بسیار مهم و مثبتی بر فرهنگ، اقتصاد و آموزش یک منطقه دارد. این دغدغه بزرگ که بعضاً مورد سو استفاده کاندیداهای مختلف مجلس در برانگیختن احساسات مردمی قرار گرفته بود سرانجام هشت سال پیش به همت نماینده مجلس وقت، جناب آقای رحمانی و نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر افضلی تأسیس شد. ابتدای تأسیس کارهای ساخت وساز این دانشگاه به سرعت در حال پیشرفت بود که به دلیل مشکلات، که دقیقاً مشخص نشد ساخت وساز این واحد آموزشی متوقف شد.

با تکمیل شدن مجتمع آموزشی سما این واحد دانشگاهی به این ساختمان منتقل شد و درواقع با پرداخت اجاره بها به دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه دولتی دارای مکان مشخص شد. که متأسفانه با اقدامات نسنجیده، این واحد آموزشی در حال حاضر خانه به دوش است.

حال سؤال اینجاست که چه طور می شود دانشگاهی که هشت سال از گرفتن مجوزهای لازم آن می گذرد هنوز به استقلال ملکی نرسیده است؟ آیا درشان 800 دانشجوی این دانشگاه بود که پس از پیگیری ها و بحث های فراوان با مدیریت سما این دانشگاه خانه به دوش شود؟ البته بلاتکلیفی و عدم رفع مشکلات خوابگاه های این دانشجویان که از بدو تأسیس این دانشگاه گریبان گیر دانشجویان بوده است نیز خود حدیث مفصلی دارد که در این مجال نمی گنجد.

چرا هیچ کدام از مسؤولان شهرستانی در ادامه کم کاری و کم لطفی ها در قبال دانشجویان این دانشگاه حاضر به پاسخ گویی و چاره اندیشی دراین باره نیستند؟

مگر نه این است که دانشگاه مرکز رشد علم و فرهنگ و به فرموده خمینی کبیر دانشگاه آدم سازی است؟

بر همگان روشن است که موفقیت دانشجویان و افزایش سطح علمی دانشگاه به پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر شهر کمک خواهد کرد.

بسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی اقلید ضمن ابراز تأسف شدید نسبت به این اتفاقات، پرچم دار مطالبات به حق دانشجویان بوده و با پرهیز از محافظه کاری و سیاسی کاری خواستار تلاش حداکثری مسؤولان برای رفع مشکلات این مجموعه است.

ما به نمایندگی از دانشجویان این مرکز خواستار رسیدگی هرچه سریع تر به این موضوع و خواهان یک مکان آموزشی درخور و درشان دانشجویان این مرکز هستیم.

به دلیل حساسیت موضوع که اقدام فوری مسؤولان را می طلبد بسیج دانشجویی خواستار اعلام موضع و پاسخگویی مسؤولان در این زمینه هست و در صورت عدم حاصل شدن نتیجه مطلوب این حق را با دانشجویان انقلابی می داند که مراتب را از طریق مبادی ذی ربط و مراجع ذیصلاح پیگیر نماید.»

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha