قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۷۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امام جمعه تبریز جذب جوانان به مصلاهای نمازجمعه را خواستار شد

استان ها آذربایجان شرقیتبریز نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز از امامان جمعه استان خواست تا نسبت به جذب جوانان و نوجوانان به مصلاهای نمازجمعه بیشتر کوشش کنند.

امام جمعه تبریز جذب جوانان به مصلاهای نمازجمعه را خواستار شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم سه شنبه شب در دیدار با جمعی از مردم شهرستان مرند، افزود: در جذب نیروهای نوجوان و جوان به نمازهای جمعه باید بیشتر تلاش شود، هرچند طی سال های گذشته برخی ریزش ها را در این حوزه شاهد بودیم اما در عین حال رویش های بسیاری نیز داشته ایم و نسل جوان امروز به سمت برنامه های مذهبی و عبادی جذب شده اند.

وی با بیان اینکه سخنان امامان جمعه باید وحدت آفرین و انسجام بخش جامعه باشد، اظهار داشت: محیط های نماز جمعه باید به سمت ایجاد فضای شاد و جذاب سوق داده شود و در مصلاها مکان هایی برای نگهداری نونهالان ایجاد شود تا والدین به راحتی به اقامه نماز جمعه بپردازند.

حجت الاسلام آل هاشم به جایگاه رفیع نماز جمعه در انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: نماز جمعه در حیات و تداوم انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت است چراکه کدام تریبون می تواند هر هفته دایر شده و تبلیغ اسلام را کرده و مسائل سیاسی را مطرح کند، مگر همین نمازهای جمعه.

وی امام جمعه را امام جامعه دانست و گفت: امام جمعه باید دست نوازش بر همه اقشار جامعه داشته باشد و نماز جمعه باید محلی برای تقویت مبانی انقلاب بوده و موجب تقویت تفکرات مقام معظم رهبری در جامعه شود.

 حجت الاسلام آل هاشم از امامان جمعه به عنوان پدر معنوی شهرها یاد و اضافه کرد: انتقادهای ائمه جمعه در تریبون های نماز جمعه باید حکیمانه،  منصفانه و عزتمندانه باشد و انتقادها نباید موجب تضعیف نظام و آرمان های انقلاب اسلامی شود.

وی با تاکید بر اینکه رهنمودها و بیانات رهبر انقلاب باید هر هفته در تریبون های نماز جمعه تبیین و تشریح شود، یادآوری کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی منشور انقلاب اسلامی است و بسیار دارای اهمیت است که جوانان مخاطب اصلی ویژه این بیانیه هستند که باید در نمازهای جمعه به خوبی به ان پرداخته شود.

 امام جمعه شهرستان مرند نیز در این دیدار عملی شدن مطالبات رهبر انقلاب در گام دوم انقلاب اسلامی را با تحقق وحدت و همدلی ممکن دانست و گفت: باید همگان برای تحقق اهداف این بیانیه تلاش کنیم.

حجت الاسلام علی نعمت زاده اظهار داشت: دوستان و دشمنان داخل و خارج به نقش مهم و مفید نمازهای جمعه در انقلاب اسلامی پی برده اند و باید در مسیر اجرای گام دوم انقلاب اسلامی به توسعه و رونق بیشتر نمازهای جمعه اهتمام ورزید.

۳۰۳۸/۳۰۷۱

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha