قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۷۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کتاب « نماز در سیره علما» منتشر شد

به همت مدیریت مطالعات و برنامه ریزی معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه کتاب ارزشمند «نماز در سیره علما» منتشر شد.

کتاب « نماز در سیره علما» منتشر شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام کاظم علی محمدی مدیر مطالعات و برنامه ریزی معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه با اعلام این خبر گفت: سلوک و منش بزرگان و برگزیدگان هر جامعه ای، الگوی مناسبی برای شیوه رفتار مردمان آن جامعه است. عالمان ربانی و بزرگان و اولیای الهی به عنوان رهروان راستین معصومین(ع) نیز تا حد زیادی می توانند آیینه تمام نمای راه روشن این بزرگواران باشند.

وی با اشاره به کلامی از مقام معظم رهبری اظهار کرد: معظم له تأکید دارند « ... یکی از کارهایی که خیلی تأثیر دارد، بیان شرح حال بزرگان اهل تهذیب و اهل اخلاق است. درباره اینها کتاب بنویسید و همین ها را بین طلبه ها پخش کنید.» بر همین مبنا معاونـت تهذیب و تربیـت حوزه هـای علمیـه بـا هـدف ترویـج و گسـترش اخلاق و آداب اسلامیدر میـان حوزویـان، تألیف و تدوین مجموعه کتاب هایی در زمینه سیره عملی و رفتاری علما و بزرگان حوزه را در دستور کار خود قرار داده و تاکنون آثار چندی نیز تدوین و منتشر کرده است که «نماز در سیره علما» یکی دیگر از این آثار است که به تازگی به زیور طبع آراسته شده است.

وی ادامه داد: این کتاب در پنج فصلِ « نماز، اهمیت و عظمت آن»، « آداب نماز و حالات نمازگزار»، «نماز اول وقت»، «نماز جماعت» و « نماز شب» تدوین شده که ذیل هر فصل عناوین و موضوعات مختلف همراه با خاطراتی از سیره علما و بزرگان نقل شده است.

این اثر ارزشمند به همت حجت الاسلام مهدی محمدی صیفار تدوین و توسط انتشارات مرکز مدیریت حوزه های علمیه منتشر شده است.

علاقه مندان به مطالعه این کتاب ارزشمند می توانند برای تهیه به فروشگاه انتشارات مرکز مدیریت حوزه واقع در مدرسه علمیه دارالشفاء مراجعه کنند.

انتهای پیام/2258

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha