قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۷۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ارائه آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محلات

معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان از ارائه آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محلات خبر داد و گفت: این آموزش ها در موضوعات متعدد خانواده، جوانان، اعتیاد و آموزش مهارت های زندگی برگزار می شود.

ارائه آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محلات

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، گل نساء آقامحمدی امروز در زنجان اظهار کرد: معاونت توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان در راستای اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی آحاد جامعه در حوزه آسیب های اجتماعی، پیشگیری از معلولیت ها و مشاوره روانشناختی خدمات متعددی ارائه می دهد.

 معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی برای گروه هدف به منظور ارتقای آگاهی آنها بیان کرد: اجرای برنامه های پیشگیری اجتماع محور از اعتیاد در محلات شهری و روستایی به منظور آموزش مهارت های زندگی به خانواده ها، جوانان و زوج های جوان در محلات و پایگاه های سلامت اجتماعی در دفتر مشاوره و امور روانشناختی و  ارائه خدمات به گروه هدف در مراکز کاهش آسیب و در مراکز درمان سرپایی و مراکز اقامتی بهبود یافتگان نیز از دیگر دوره های برگزار شده است.

وی گفت: همچنین در مراکز درمانی سرپایی و مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد به ارائه خدمات و بازتوانی معتادین نیز خدمات متعدد دارویی و غیردارویی ارائه می شود.

آقامحمدی همچنین به خدمات قابل ارائه توسط این اداره کل در بحث آماده سازی برای ازدواج و آگاهی های قبل از آن اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات در این حوزه پیشگیری از طلاق است.

 معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه خدمات در این بخش در حوزه روانشناختی زن و مرد با تکیه بر آموزش مهارت های ارتباطی به ویژه ارتباط موثر، مدیریت خشم و حل مسئله ارائه می شود، تصریح کرد: در این راستا کلاس های یک و نیم ساعته برای زوجین در آستانه ازدواج برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در این دوره های آموزشی موضوعات مختلفی در بهبود روابط زوجین و شیوه برخورد با همسر آموزش داده می شود، گفت: این آموزش ها با هدف ساماندهی نظام آموزش هنگام ازدواج در راستای تحکیم ایمن سازی و تعالی خانواده بر اساس سبک خانوادگی اسلامی با همکاری بین بخشی در مراکز بهداشتی و درمانی اجرا می شود.

آقامحمدی با اشاره به اینکه از دی ماه سال قبل ارائه آموزش های قبل از ازدواج آغاز شده است، گفت: از جمله دستگاه های همکار با بهزیستی در این بخش علوم پزشکی، بهزیستی، تبلیغات اسلامی و دادگستری است.

وی با بیان اینکه این آموزش ها توسط 22 روانشناس دارای مدارک دکترا و کارشناسی ارشد ارائه می شود، اضافه کرد: این دوره ها در شهرستان های طارم، ایجرود، ماهنشان و خدابنده برگزار شده است.

 معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه طبق اطلاع رسانی صورت گرفته از ابتدای اجرای این طرح و آموزش زوجین تاکنون نتایج برگزاری این دوره ها مثبت بوده و 2 هزار نفر از آموزش های حین ازدواج بهره مند شده اند.

انتهای پیام/73005/ق40

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha