قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۷۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

لزوم اجرای قانون برنامه ششم توسعه در خصوص غربالگری ژنتیکی

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس به شرایط خاص اجرای قانون برنامه ششم توسعه در خصوص غربالگری ژنتیکی اشاره کرد و گفت: انتظار است با پیگیری های بهزیستی شاهد اجرای این قانون باشیم.

لزوم اجرای قانون برنامه ششم توسعه در خصوص غربالگری ژنتیکی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی در نشست با رئیس سازمان بهزیستی  اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که در حوزه مباحث جامعه هدف این سازمان داریم لازم است اقدامات ویژه ای در بخش های مختلف در دستور کار قرار گیرد.

وی به شرایط خاص اجرای قانون برنامه ششم توسعه در خصوص غربالگری ژنتیکی اشاره کرد و گفت: انتظار است سازمان بهزیستی با پیگیری های خود از مسیر وزارت بهداشت و درمان شاهد اجرای این قانون جهت جلوگیری از افزایش ورودی های تعداد معلولیت ها ناشی از موارد قابل کنترل باشیم که بخش زیادی از هزینه ها و امکانات جامعه را به خود اختصاص داده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس عنوان کرد: سازمان بهزیستی باید غربالگری ژنتیکی را به شکل ویژه پیگیری کند، این کار در حال حاضر با کمترین امکانات در استان کرمان در حال انجام است اما شاهد حجم ورودی های ناشی از عدم انجام این غربالگری هستیم که به عنوان اقدام پیشگیرانه می تواند موثر باشد.

پورابراهیمی به بحث اورژانس اجتماعی اشاره کرد و گفت: با اقداماتی که اخیرا در حوزه راه اندازی اورژانس های اجتماعی در کرمان و راور و بعضی از شهرستان های استان انجام شده فعالیت خوبی برای پشتیانی برای حوادث ناشی از پیامدهای اجتماعی در استان طراحی شده که البته به دلیل عدم وجود ساختار مناسب و مشکلات متعدد در این خصوص، نیازمند تصمیمات جدی سازمان بهزیستی کشور هستیم.

انتهای پیام/3388/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha