پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۷۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فعالان اقتصادی چشم انتظار مساعدت مسئولان برای حل مشکلات حقوقی+کلیپ

بنگاه های اقتصادی خصوصی برخلاف بنگاه های دولتی برای شرکت در دادگاه ها مجبور به استخدام وکیل هستند و حق الوکاله های گزاف برخی وکلا باعث افزایش هزینه های تولید شده است.

فعالان اقتصادی چشم انتظار مساعدت مسئولان برای حل مشکلات حقوقی+کلیپ

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، با وجود تاکیدات چند ساله رهبر معظم انقلاب درباره حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان، هنوز هم توجهی به مطالبه آنها از مسئولین در رابطه با کاهش هزینه اجرای قراردادها نشده است. اخیرا بیش از شش هزار کارآفرین طی نامه ای با گله مندی از قیمت بالای حق الوکاله ها از مسئولین خواستند تا با اضافه کردن بنگاه های اقتصادی خصوصی به مشمولان ماده 32 آیین دادرسی مدنی، امکان استفاده از نماینده حقوقی را برای آنان فراهم کنند.

در حال حاضر، بنگاه های خصوصی مطابق قانون برای پیگیری پرونده های خود مجبورند از وکیل استفاده کنند و این در حالی است قانون مذکور بنگاه های دولتی میان استفاده از وکیل و نماینده حقوقی مخیر هستند. محرومیت بنگاه های خصوصی از این امتیاز باعث شده است تا این بنگاه ها هزینه های سنگینی بابت استخدام وکیل متحمل شوند. این  مسئله موجب شده است که بنگاه های کوچک توانایی پرداخت حق الوکاله های درخواستی وکلا را نداشته باشند و در نتیجه در دادگاه ها بدون وکیل حاضر شوند و نتوانند به حقوق خود دست پیدا کنند.

کلیپ صوتی ای درباره این موضوع که حاوی صحبت های علیرضا نبی کارآفرین نمونه است، در ادامه آمده است:

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha