قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۷۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جانسون: اتحادیه اروپا مصالحه نکند، آماده خروج بدون توافقیم

نخست وزیر انگلیس می گوید، حرکت بعدی در روند اجرای بریگزیت بر عهده اتحادیه اروپا است و کشورش به رغم عدم تمایل برای خروج بدون توافق از اروپا، در صورت لزوم خود را برای این کار آماده می کند.

جانسون: اتحادیه اروپا مصالحه نکند، آماده خروج بدون توافقیم

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در جریان سفر به ولز با طرح این هشدار علیه اتحادیه اروپا تصریح کرد: اگر نمی توانند مصالحه کنند و اراده ای برای این کار ندارند، بنا بر این ما باید خود را برای یک خروج بدون توافق آماده کنیم.

جانسون در ادامه یادآور شد: این برعهده اتحادیه اروپاست و در صورت خواست آنها، ما چنین رویکردی (خروج بدون توافق) خواهیم داشت.

نخست وزیر انگلیس با این هشدار در واقع قصد تحریک اتحادیه اروپا برای سازش و مصالحه بر سر توافقی جدید در باره بریگزیت را دارد.

این در حالی است که سران اتحادیه اروپا بارها تأکید کرده اند که توافق پیشین با ترزا می، نخست وزیر سابق انگلیس، سند نهایی است که باید پس از تمدید مهلت قبلی تا پایان ماه اکتبر اجرایی شود.

اتحادیه اروپا همچنین تاکید دارد که حاضر به مصالحه بر سر توافق جدید نیست و نخست وزیر انگلیس باید تا مهلت قانونی تعیین شده، زمینه همراهی کشورش را با این توافق و در نهایت اجرایی کردن آن فراهم کند.

به گزارش یورونیوز، بر این اساس، هشدارهای مکرر نخست وزیر انگلیس درباره خروج بدون توافق کشورش از اتحادیه اروپا سبب شده تا ارزش پول ملی این کشور نسبت به دلار آمریکا به پایین ترین حد ممکن طی ۲۸ ماه گذشته برسد.

بوریس جانسون در نخستین سخنرانی خود پس از رسمیت یافتن نخست وزیری وی، تأکید کرده بود که بریگزیت مهم ترین مسأله کنونی کشورش است و به طور قطع تا پیش از ۳۱ اکتبر با و یا بدون توافق، اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha