پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۷۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سازمان ملل: جنگ، یمن را ۲۰ سال به عقب برده است

یک مقام ارشد سازمان ملل متحد سه شنبه گفته جنگ افروزی علیه یمن این کشور عربی را ۲۰ سال به عقب برده است.

سازمان ملل: جنگ، یمن را ۲۰ سال به عقب برده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک مقام ارشد سازمان ملل متحد هشدار داده جنگ ویرانگر در یمن این کشور را از لحاظ توسعه و دسترسی به آموزش و پرورش ۲۰ سال به عقب برده است. 

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته یمن قبل از جنگ افروزی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی در سال ۲۰۱۴ علیه این کشور فقیرترین کشور عربی محسوب می شد.

«آچیم اشتاینر»، مدیر برنامه توسعه سازمان ملل متحد در گفت وگو با آسوشیتدپرس تصریح کرد: «بخش زیادی از اقتصاد یمن دچار فروپاشی شده است. مردم، واقعاً پول برای خرید غذا ندارند.»

وی اضافه کرد: «هزاران مدرسه تعطیل شده اند، میلیون ها کودک قادر به حضور در مدرسه نیستند و یک نسل از آموزش و پرورش محروم شده است. یمن، ۲۰ سال از توسعه عقب افتاده است.»

آسوشیتدپرس می گوید اشتاینر اخیراً از یمن و شهر «حدیده» بازدید کرده است. او هشدار داد از میان هر سه یمنی یک نفر در معرض خطر مرگ از گرسنگی قرار دارند.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است. 

این حملات به نابودی زیرساخت های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. جدیدترین آمارها حاکی از آن هستند که بیش از ۹۱۰۰۰ نفر بر اثر این جنگ کشته شده اند (جزئیات بیشتر) 

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می کنند. ۲۲ میلیون نفر که ۷۵ درصد جمعیت یمن را تشکیل می دهند نیازمند نوعی کمک رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، ۸.۴ میلیون نفر نمی دانند وعده غذایی بعدی شان از کجا تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/ 
 

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha