پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۷۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پوستر جشنواره منطقه ای تئاتر هرسین رونمایی شد

کرمانشاه ـپوستر دومین جشنواره منطقه ای تئاتر هرسین با حضور مسئولان رونمایی شد.

پوستر جشنواره منطقه ای تئاتر هرسین رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آیین رونمایی از پوستر دومین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین عصر امروز سه شنبه در دفتر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با حضور مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و فرماندار هرسین برگزار شد.

امیر شاه آبادی، فرماندار هرسین در این مراسم اظهار داشت: با تلاش ها و پیگیری ها در راستای برگزاری جشنواره تئاتر منطقه ای هرسین توانستیم نظر 12 استان را برای شرکت در این جشنواره جلب کنیم و این در حالی است که در دوره قبلی تنها پنج استان در آن حضور داشتند.

وی با بیان اینکه با تمام توان این شهرستان آماده میزبانی از این رویداد مهم هنری است، گفت: تئاتر خیابانی می تواند یکی از شاخص های توسعه برای یک استان و شهرستان باشد.

فرماندار هرسین هنر را کلید گمشده توسعه هر استان معرفی کرد و افزود: این جشنواره می تواند در جذب گردشگر موثر واقع شود و همچنین در بهبود فضای کسب و کار بسیار اثرگذار باشد.

شاه آبادی مهم ترین آسیب شهرستان هرسین را پایین بودن سطح مشارکت اجتماعی دانست و بیان داشت: برگزاری رویدادهای مهم فرهنگی و هنری می تواند ما را به یک هدف متعالی برساند لذا از اولویت ها و برنامه های فرمانداری هرسین توسعه فرهنگی است.

وی ادامه داد: تمام آثار حاضر در جشنواره مذکور مرتبط با موضوع پیشگیری ازآسیب های اجتماعی و کاهش آن با رویکرد نشاط افزایی اجتماعی و امید بوده و با زبان طنز است.

فرماندار هرسین خواستار حمایت همه جانبه ادارات سطح شهرستان برای برگزاری این جشنواره شد و گفت: همچنین لازم است در استان یک ردیف اعتباری برای آن در نظر گرفته شود که به سمت بین المللی شدن این جشنواره پیش برویم.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: در مجموع 72 اثر از 12 استان به دبیرخانه جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین ارسال شد که 14 اثر آن مورد پذیرش قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این جشنواره از 19 مرداد آغاز و تا 22 مرداد ادامه دارد، بیان داشت: سال گذشته 24 اجرا داشتیم اما امسال 42 اجرا در 3 روز خواهیم داشت.

فرماندار هرسین افزود: امسال و سال آینده المان های شهرستان هرسین را به سمت فضای مناسب جشنواره سوق خواهیم داد و در نظر داریم در یکی از میادین شهر سن خیابانی تئاتر درست کنیم.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha