قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۶۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اقدامات ایام اربعین، کار دِلی و نَه اداری است

فرهنگ قرآن و معارفتهران معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: مجموعه اقداماتی که از سوی نهادها و سازمان ها در ایام راهپیمایی عظیم اربعین حسینی انجام می شود، یک کار دِلی ست تا یک کار اداری است.

اقدامات ایام اربعین، کار دِلی و نَه اداری است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، براساس اعلام روز سه شنبه روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی در نخستین جلسه کارگروه فرهنگی اربعین حسینی که با حضور اعضای شورا در این معاونت برگزار شد، با اشاره به اهمیت و جایگاه اربعین حسینی در میان ایرانیان، گفت: اربعین در سال های اخیر شکوه و عظمتی را برای شیعیان رقم زده و تلاش شده با برگزاری این کارگروه فرهنگی هر سال برنامه های بهتری در این ایام برگزار شود.  

وی ادامه داد: مجموعه اقداماتی که از سوی نهادها و سازمان ها در این ایام انجام می شود، یک کار دِلی است تا یک کار اداری. قرار نیست در این راهپیمایی عظیم برای عراقی ها کاری انجام دهیم بلکه باید تلاش شود تا برنامه های فرهنگی در طول مسیر سفر زائران تا خروج از مرز انجام شود.  

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین بر ضرورت اصلاح برنامه های پیشین تاکید کرد و گفت: با توجه به زمان باقی مانده تا آغاز راهپیمایی اربعین می توانیم نسبت به رفع نواقص برنامه ها و اقداماتی که در سال های پیش انجام شده است، اقدام کنیم. معاونت امور فرهنگی وظیفه دارد که در این رویداد به فعالیت های فرهنگی بپردازد البته این سیل مردمی نیازی به کمک ندارد و امیدواریم که بتوانیم سهم کوچکی در آن داشته باشیم.  

دبیر کارگروه فرهنگی اربعین حسینی نیز در این جلسه به سابقه تشکیل این کارگروه در معاونت امور فرهنگی اشاره کرد و گفت: با برگزاری برنامه های فرهنگی وظیفه داریم تا زائر را در طول مسیر همراهی کنیم.

داریوش رضوانی ادامه داد: همچنین تلاش خواهیم کرد تا هنرمندانی را که قصد دارند در طول این مسیر به خوشه چینی بپردازند و کار فرهنگی کنند همراهی و فعالیت آن ها را تسهیل کنیم.  

در ادامه این جلسه اعضای کارگروه به بحث و تبادل نظر درباره برگزاری برنامه های فرهنگی پرداختند و پیشنهادهای خود را ارایه کردند. همچنین مقرر شد تمامی نهادها، سازمان ها و موسسات فرهنگی برنامه های خود را مطابق با مصوبه شورای انقلاب فرهنگی برنامه ریزی و تا تاریخ ١٨ مرداد ماه برنامه های خود را ارایه کنند.  

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha