پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۶۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

وزارت نفت برای ارائه مجوز ساخت پتروپالایشگاه ها اعلام آمادگی کرد

سیاست مجلس شورای اسلامیتهران سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی هدف از برگزاری نشست امروز این کمیسیون با وزیر نفت و مسئولان قرارگاه خاتم الانبیاء را جلوگیری از خام فروشی عنوان کرد و گفت: وزارت نفت برای واگذاری خوراک و ارائه مجوز برای ساخت پتروپالایشگاه ها اعلام آمادگی کرد.

وزارت نفت برای ارائه مجوز ساخت پتروپالایشگاه ها اعلام آمادگی کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «سکینه الماسی» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی درباره دستور کار امروز کمیسیون انرژی افزود: امروز نشست مشترک نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس، مسئولان قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، وزیر نفت و معاونانش، نمایندگان دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس در محل کمیسیون تلفیق با هدف جلوگیری از خام فروشی برگزار شد.

نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: اینکه برای جلوگیری از خام فروشی چه کاری باید انجام شود در نشست بحث، و مقرر شد ساخت پتروپالایشگاه ها توسط قرارگاه خاتم الانبیا (ص) بزرگترین پیمانکار شرکت نفت و گاز انجام شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اعلام آمادگی این شرکت در راستای پروژه های موجود، تامین اعتبار و پروژه های جدید ادامه داد: پتروپالایشگاه آناهیتا، پارک پتروشیمی ها، فاز ۴ پالایشگاه ستاره خلیج فارس و خط انتقال گاز به دریای عمان توسط قرارگاه خاتم الانبیا ساخته می شود و وزارت نفت هم اعلام آمادگی کرد و گفت مشکلی برای بحث واگذاری خوراک و ارائه مجوز به این شرکت نداریم.

وی نتیجه نشست امروز کمیسیون انرژی را اجرای آیین نامه اجرایی پتروپالایشگاه ها با هماهنگی مجلس و وزارت نفت عنوان و تصریح کرد: قرار شد همزمان در این برنامه ها از همه دستگاه های نظارتی مانند دیوان محاسبات کشور، سازمان بازرسی کل کشور، مرکز پژوهش های مجلس حضور داشته باشند و نظرات کارشناسی همه دستگاه ها را استفاده کنیم.

الماسی گفت: همچنین قرار شد کمیته مشترک سه جانبه کمیسیون انرژی، نفت و کارشناسان قرارگاه خاتم تشکیل و این آیین نامه و دیگر برنامه های مشترک با قرارگاه خاتم بحث و بررسی شود.

این نماینده مجلس، ساخت پتروپالایشگاه ها را تاکید مقام معظم رهبری دانست و افزود: قرار شد همه نهادها در این امر همکاری و هماهنگی داشته باشند.  

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha