قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۶۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برای حضور در مسابقات جام دریا - ۲۰۱۹؛

ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران وارد باکو شد

جهان دفتر باکو  باکو –- ناوگروه منطقه چهارم و ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه برای سومین سال متوالی و حضور در مسابقات    جام دریا -۲۰۱۹ وارد باکو پایتخت جمهوری آذربایجان شد.

ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران وارد باکو شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مراسم استقبال از این ناوگروه متشکل از ناوهای موشک انداز پیکان و جوشن با حضور جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان و جمعی از کارکنان سفارت ایران ، مقامات وزارت دفاع و مسوولان نیروی دریایی جمهوری آذربایجان در پایگاه نیروی دریایی این کشور در حومه باکو برگزار شد.

 مسابقات جام دریا - ۲۰۱۹ روزهای  ۱۴ تا ۲۴ مرداد  ماه جاری با حضور ناوگروه ۴ کشور حاشیه دریای خزر از جمله جمهوری اسلامی ایران، روسیه، قزاقستان و جمهوری آذربایجان در آب های ساحلی این کشور برگزار می شود.

  ناخدا یکم ستاد حسین حسنی مسوول و سرپرست هیات اعزامی ایران به باکو در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت برگزاری این مسابقات بین المللی آن را از نظر تقویت تعاملات میان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه خزر مهم دانست.

  وی مسابقات بین  المللی جام دریا را در راستای تامین امنیت  دریای خزر توسط کشورهای حاشیه آن مهم خواند و گفت : جای بسی امیدواری است که همه کشورهای حاشیه این دریا بتوانیم امنیت خزر را به طور کامل و بدون حضور بیگانگان برقرار کنیم.

  به گفته حسنی مسابقات  جام  دریا - ۲۰۱۹ در باکو در ۶ رشته  مختلف از جمله بقا در دریا، کنترل صدمات با سامانه کنترل صدمات آب گرفتگی، تیر اندازی به هدف هوایی، تیراندازی به هدف سطحی، مهارت های دریا و رفتن  به بویه برگزار می شود.

ناطق باقراف معاون نیروی دریایی جمهوری آذربایجان نیز ضمن ابراز خرسندی از استقبال ناوگروه جمهوری اسلامی ایران در باکو،  با اشاره به این که مسابقات جام دریا با حضور کشورهای حاشیه خزر برای پنجمین سال است برگزار می شود، گفت : جمهوری آذربایجان در سه سال اخیر به طور متوالی میزبان این مسابقات می باشد و دو رقابت قبلی در روسیه برگزار شده است.

  باقراف اظهار داشت : مسابقات جام دریا – ۲۰۱۹ با حضور ۲ ناو از جمهوری آذرربایجان، ۲ ناو از جمهوری اسلامی ایران، ۳ ناو از روسیه و یک ناو از قزاقستان برگزار می شود.

وی با اشاربه این که جمهوری آذربایجان به عنوان کشور میزبان  تلاش کرده است مسابقات جام دریا در سطح بالا برگزار شود، ابراز امیدواری کرد که این مسابقات به تقویت دوستی و برادری میان نیروهای دریایی کشورهایی حاشیه خزر کمک  کند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha