قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۶۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۲۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح های ورزشی کاشان نیاز است

استان ها اصفهانکاشان رییس اداره ورزش و جوانان کاشان گفت: هشت طرح نیمه تمام ورزشی در این شهرستان وجود دارد که تکمیل آنها نیازمند ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

۲۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح های ورزشی کاشان نیاز است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدجواد سلامیان زاده روز سه شنبه تشریح کرد: این طرح ها شامل مجموعه شهید ناصر فکری، خانه جوان، مرکز علمی پژوهشی، سالن ‎های ورزشی روستاهای استرک و نشلج، خانه اسکواش، پیست تارتان و سالن ورزشی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری کاشان است.

وی افزود: مجموعه فکری، پیست تارتان و سالن ورزشی سه هزار نفری ورزشگاه کاشان از محل اعتبارهای ملی و سایر طرح ها با اعتبارهای تملک دارایی های استانی ساخته می شود که به طور میانگین نزدیک به ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

رییس اداره ورزش و جوانان کاشان بیان کرد: کاشان پس از اصفهان پرجمعیت ترین شهرستان استان محسوب می شود و از سوی دیگر پایین ترین سرانه ورزشی استان را نیز دارد، درحالی که سرانه ورزشی استاندارد در برنامه ششم توسعه به ازای هر شخص ۱۲۰ سانتی متر تعریف شده است.

به گفته وی، ورزشکاران کاشانی از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ عنوان برتر، ۱۰ گردن آویز طلا و ۶ گردن آویز نقره در مسابقه های کشوری، آسیایی و جهان به دست آوردند.

سلامیان زاده اضافه کرد: با توجه به فعالیت جوانان این شهرستان در برخی رشته ها و تیم های ورزشی مانند والیبال، بستکبال، هندبال و فوتسال نیاز به یک سالن ورزشی استاندارد و بزرگ ضروری احساس می شود که امیدواریم با تکمیل ورزشگاه کاشان برطرف شود.

وی یادآور شد: فضاهای ورزشی روباز و سرپوشیده شهرستان کاشان به ترتیب ۶۶ هزار و ۷۰۰ و ۱۶ هزار و ۶۳۸ مترمربع و سرانه ورزشی به ازای هر شهروند ۲۳ سانتی متر مربع است.

۱۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب ۵۶ هیات ورزشی در شهرستان کاشان فعالیت می کنند که نزدیک به یک سوم آنها را بانوان تشکیل می دهند.

همچنین ۱۰۷ باشگاه ورزشی دارای مجوز در شهرستان کاشان فعالیت دارند که از این شمار ۲۰ باشگاه ویژه بانوان، ۳۲ باشگاه ویژه آقایان و ۵۵ باشگاه نیز در زمان های جداگانه به صورت مشترک استفاده می شود.

کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۵ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha