قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۶۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس سازمان امداد و نجات

۵۷۹۴ مصدوم حوادث ترافیکی به مراکز درمانی منتقل شدند

جامعه هلال احمرتهران - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انتقال ۵ هزار و ۷۹۴ نفر از مصدومان حوادث ترافیکی در ۴ ماهه اول سال ۹۸ از سوی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در سراسر کشور به مراکز درمانی و بیمارستانی خبر داد.

۵۷۹۴ مصدوم حوادث ترافیکی به مراکز درمانی منتقل شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مرتضی سلیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی افزود: در مدت یادشده ۸ هزار و ۳۰۰ مورد عملیات امداد و نجات جاده ای و ترافیکی در سراسر کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: طبق اطلاعات ارزیابی شده میدانی در ۴ ماهه نخست سال ۹۸، ۱۸ هزار و ۶۵۶ نفر در حوادث ترافیکی مصدوم شدند که از این تعداد پنج هزار و ۷۹۴ نفر به مراکز درمانی و بیمارستانی اعزام و ۱۲ هزار و ۸۶۲ نفر در محل وقوع این حوادث از سوی امدادگران و نجاتگران درمان سرپایی شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: همچنین در مدت یادشده هزار و ۴۸۳ مورد عملیات نجات فنی برای رهاسازی و نجات ۲ هزار و ۴۲۶ نفر مصدوم سوانح رانندگی و ترافیکی از میان خودروهای تصادفی در سراسر کشور انجام شده است.

سلیمی از عموم هموطنان خواست که در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری، حوادث، سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره ۱۱۲ به عنوان تنها شماره اضطراری ملی تماس بگیرند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، احترام به انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آن ها است.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تاسیس خود تا به حال در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha