قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۶۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر علوم: کارگروه های اخلاق حرفه ای و مقابله با تقلب های علمی در دانشگاه ها تشکیل می شود

وزیر علوم گفت: آئین نامه اجرایی قانون مقابله با تخلفات علمی مراحل ویرایش جمله ای و اصلاح عبارتی را در هیأت دولت می گذراند و پس از ابلاغ آیین نامه، کارگروه های اخلاق حرفه ای و مقابله با تقلب های علمی در دانشگاه ها تشکیل خواهد شد.

وزیر علوم: کارگروه های اخلاق حرفه ای و مقابله با تقلب های علمی در دانشگاه ها تشکیل می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با در پاسخ به این سوال که اجرای آیین نامه مقابله با تخلفات علمی به کجا رسید؟ اظهار داشت: آئین نامه اجرایی قانون مقابله با تخلفات علمی و پژوهشی در هیات دولت است و هنوز ابلاغ نشده است؛ البته این آیین نامه فقط برای ویرایش جمله ای و اصلاح عبارتی در هیأت دولت مانده و به زودی ابلاغ می شود.

وی با بیان اینکه منتظریم که این آئین نامه اجرایی ابلاغ شود، ادامه داد: پس از ابلاغ این آئین نامه در دانشگاه ها به ویژه در دانشگاه های بزرگ و استان ها کارگروهی به عنوان کارگروه اخلاق حرفه ای و مقابله با تقلب های علمی تشکیل می شود که این کارگروه ها به صورت بازوهای وزارت علوم در سراسر کشور موضوع را پیگیری می کنند. 

غلامی خاطرنشان کرد: البته اغلب دانشگاه های تهران و دانشگاه های بزرگ چنین سازوکاری را دارند.

آئین نامه قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی با مشارکت وزارتخانه های علوم و بهداشت تدوین شده  و در جلسه هیأت دولت به تصویب رسیده است.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha