پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۶۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ثبت ۶۰ درصد موقوفات خراسان شمالی برای عزاداری ائمه اطهار

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: ۶۰ درصد موقوفات خراسان شمالی برای عزاداری ائمه اطهار ثبت شده است.

ثبت ۶۰ درصد موقوفات خراسان شمالی برای عزاداری ائمه اطهار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از  بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ، حجت محمد صالحی نیا اظهار کرد: واقف خیراندیش لیلا نوروزیان یک باب منزل مسکونی خود را به ارزش افزون بر یک میلیارد ریال در روستای چوکانلو فاروج برای انجام فعالیت های قرآنی وقف کرد.

وی بابیان اینکه یک وقف قرآنی جدید به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان در شهر آشخانه نیز ثبت شد، افزود: واقف خیراندیش خانم رنجبر یک قطعه زمین مسکونی در شهر آشخانه را با نیت ترویج فرهنگ علوم قرآنی وقف کرد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون دو وقف قرآنی در استان به ثبت رسیده است، یادآور شد: سال گذشته نیز فقط پنج وقف با نیت توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در خراسان شمالی به ثبت رسید.

وی با تأکید بر اینکه واقفان خیراندیش می توانند اموال خود را امور قرآنی و مذهبی وقف کنند، گفت: متأسفانه وقف در مباحث مربوط به قرآن در استان کم بوده و این در حالی است که بیش از ۶۰ درصد موقوفات خراسان شمالی برای عزاداری ائمه اطهار به ویژه سیدالشهدا(ع) به ثبت رسیده است.

صالحی نیا بابیان اینکه خراسان شمالی موقوفات قرآنی کم دارد، بیان کرد: بیشتر این موقوفات نیز غیرمتصرفی است که مدیریت آنها در دست خود واقف است و درآمد حاصله نیز بسیار اندک است.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha