قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۶۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیشرفت 65 درصدی پروژه پیامبر اعظم 2 اوقاف در زنجان

معاون بهره وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از پیشرفت 65 درصدی پروژه پیامبر اعظم 2 اوقاف خبر داد و گفت: امیدواریم این پروژه تا هفته وقف به بهره برداری برسد.

پیشرفت 65 درصدی پروژه پیامبر اعظم 2 اوقاف در زنجان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، داوود قاسملو امروز در زنجان اظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در راستای بهره گیری بیشتر از عواید موقوفات پروژه های متعددی را در بخش های مختلف اجرایی می کند.

معاون بهره وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه یکی از اولویت های اصلی سازمان اوقاف در بخش اقتصادی ارتقای بهره وری موقوفات و رقبات و افزایش عواید به منظور اجرای بهینه نیات واقفان خیراندیش است، تصریح کرد: هدایت، نظارت، راهبری و حل مسائل و مشکلات اوقاف از جمله اولویت هایی است که در استان دنبال می شود.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان خدابنده با توجه به حجم بالای موقوفات در آن طرح های متعددی در حال اجراست، اضافه کرد: یکی از این پروژه ها، پیامبر اعظم 2 است.

قاسملو با بیان اینکه این پروژه در مساحت ۲ هزار و 200 متر مربع در حال ساخت است، گفت: زیربنای این پروژه ۴ هزار متر بوده و ساخت این پروژه در چهار طبقه در حال انجام است.

معاون بهره وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه تاکنون یک میلیارد و 750 میلیون تومان برای ساخت پروژه پیامبر اعظم (ص) هزینه شده است، تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه 65 درصد بوده و 2 میلیارد و 800 میلیون تومان نیز برای تکمیل آن اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه پروژه پیامبر اعظم در دو فاز تجاری و خدماتی ساخته می شود، اضافه کرد: یک بخش از این پروژه شامل واحدهای تجاری بوده و بخش دیگر نیز مربوط به بخش ترمینال است که در راستای ارائه خدمات بهتر به مسافرین فعالیت خواهد کرد.

قاسملو با اشاره به اینکه همه هزینه های مربوط به این پروژه از محل عواید موقوفه قیدار نبی (ع) تأمین می شود، گفت: امیدواریم هفته وقف امسال این پروژه به بهره برداری برسد.

معاون بهره وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه ساخت ترمینال برای شهرستان خدابنده را با توجه به آمار بالای روستاهای این شهرستان ضروری خواند و افزود: به علت اینکه ماشین برای جابه جایی روستائیان وجود ندارد، ساکنین به مشکل برای رفت و آمد برمی خورند.

وی با اشاره به اینکه با راه اندازی ترمینال جنوب مشکل رفت و آمد روستائیان این بخش از شهرستان حل خواهد شد، گفت: پیش بینی ما این است که با توجه به ظرفیت این ترمینال حدود 220 خودرو جاگیری داشته باشد و 800 نفر نیز به صورت روزانه از آن رفت و آمد کنند.

قاسملو در ادامه به سایر پروژه های در حال ساخت اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از مهمترین برنامه های اوقاف بازسازی و ساخت بقاع متبرکه است که در این راستا طرح توسعه امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان و همچنین بقعه قیدار نبی (ع) به عنوان دو بقعه از بقاع شاخص در حال انجام است.

معاون بهره وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه توسعه این دو بقعه اعتبار زیادی نیاز دارد، اضافه کرد: البته ساخت این پروژه ها نیازمند همکاری بیش از پیش مسؤولان است تا به نتایج خوبی برسد.

انتهای پیام/73005/ق40

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha