قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۶۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جلوگیری از برداشت غیرمجاز بیش از ۹۰ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در اسلامشهر

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از انسداد چند حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد که در نتیجه آن از برداشت بیش از ۹۰ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی ممانعت به عمل آمد.

جلوگیری از برداشت غیرمجاز بیش از ۹۰ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در اسلامشهر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اسلامشهر، محمدرضا گیتی پژوه اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی سه حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق ۱۴۲ متر و آبدهی ۵.۵ لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۹۰ هزار و ۳۲۴ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیرمجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

گیتی پژوه خاطرنشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha