قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جانسون: شانس زیادی برای دستیابی به توافق جدید با اتحادیه اروپا وجود دارد

نخست وزیر جدید انگلیس روز دوشنبه گفت که چیزی که ما می خواهیم این است که قاطعانه شفاف کنیم که ترتیبات پشتیبان خوب نبوده و مُرده است و باید برود. توافق خروج مُرده است و باید برود اما چشم اندازی برای دستیابی به توافق جدید وجود دارد.

جانسون: شانس زیادی برای دستیابی به توافق جدید با اتحادیه اروپا وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه گفت که شانس بسیار زیادی برای دستیابی به یک توافق برگزیت جدید با اتحادیه اروپا وجود دارد.

وی که در جریان دیدار از یک پایگاه دریایی در اسکاتلند صحبت می کرد، گفت: «چیزی که ما می خواهیم این است که قاطعانه شفاف کنیم که ترتیبات پشتیبان خوب نبوده و مُرده است و باید برود. توافق خروج مُرده است و باید برود اما چشم اندازی برای دستیابی به توافق جدید وجود دارد.»

نخست وزیر انگلیس در ادامه گفت: «چیزی که ما می خواهیم ایجاد مشارکت جدید درباره تمام چیزهایی است که برای ما مهم هستند. مشارکت در زمینه دفاعی، امنیتی، اطلاعاتی، فرهنگی، همکاری علمی و هر چیزی که شما انتظارش را دارید.»

جانسون همچنین برگزاری رفراندوم دیگر درباره استقلال اسکاتلند پس از رفراندوم سال 2014 را رد کرد.

وی گفت: «این موضوع یک بار در طول زندگی و یک بار در هر نسل انجام می شود. این بر اساس رای آنها بوده و من فکر می کنم که کاملا غلط باشد که قول به مردم اسکاتلند و انگلیس را با برگزاری رفراندوم دیگری بشکنیم.»

جانسون روز شنبه نیز به اتحادیه اروپا هشدار داد که ترتیبات پشتیبان مرز با ایرلند غیر دموکراتیک بوده و باید کنار گذاشته شود.

وی همچنین تهدید کرد در صورتی که اتحادیه اروپا مذاکره مجدد درباره توافق برگزیت را رد کند، انگلیس روز 31 اکتبر (9 آبان) بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج می شود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha