قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش وزارت راه به اعلام افزایش ۳۰ درصدی اجاره بها از سوی روحانی/منبع بانک مرکزی است

آمار ارائه شده توسط مدیران وزارت راه و شهرسازی در خصوص اجاره بهای مسکن در نشست مسئولان بخش مسکن با رئیس جمهور برگرفته از آمارهای بانک مرکزی است.

واکنش وزارت راه به اعلام افزایش ۳۰ درصدی اجاره بها از سوی روحانی/منبع بانک مرکزی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، میزان رشد اجاره بها نسبت به سال گذشته، یکی از موضوعاتی است که مردم، مسئولان و رسانه ها در روزها و هفته های گذشته بر سر آن گمانه زنی های مختلف و متفاوتی داشته اند. بیشتر این گمانه زنی ها و علامات سوال نیز مربوط به آماری است که در نشست دست اندرکاران بخش مسکن با رییس جمهوری در تاریخ ۲۹ تیرماه سال جاری عنوان شد. اما منبع آمار اعلام شده در نشست با رییس جمهور دقیقا کجاست؟

 آمار ارائه شده توسط مدیران وزارت راه و شهرسازی در خصوص اجاره بهای مسکن در نشست با رئیس جمهور مربوط به اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

نکته دوم اینکه بر اساس آمار ارائه شده بانک مرکزی، در نشست مذکور، بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران رشد ۲۳ درصد و در کل مناطق شهری رشد ۲۰.۷ درصد در خردادماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل اعلام شد.

همچنین نرخ رشد قیمت مسکن در شهر تهران در خردادماه ۱۳۹۸ نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰۴.۳ درصد اعلام شده است که این آمار نیز برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است.

در نمودار ارائه شده در این جلسه دو موضوع متفاوت قیمت مسکن و اجاره بها در یک نمودار نمایش داده شده است که برای آگاهی عموم مردم از روند تغییرات قیمت مسکن و اجاره بهای مسکن نمودار ارائه شده در نشست رئیس جمهور مجدد در زیر نمایش داده می شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha