قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احداث ساختمان دانشگاه صنعتی ارومیه بدون مجوز/ ساختمان بلاتکلیف رها شده است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با بیان اینکه احداث ساختمان دانشگاه صنعتی ارومیه غیرقانونی است، گفت: بودجه لازم برای ادامه روند ساخت ساختمان این دانشگاه به دلیل عدم وجود سند تخصیص نیافته است.

احداث ساختمان دانشگاه صنعتی ارومیه بدون مجوز/ ساختمان بلاتکلیف رها شده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ارومیه، کیومرث دانشجو در جلسه شورای حفاظت از بیت المال آذربایجان غربی که در محل دادگستری کل استان برگزار شد، با اشاره به وضعیت ساختمان صنعتی دانشگاه ارومیه که در مسیر رودخانه شهرچای در حال احداث بود، اظهار کرد: زمین این ساختمان جزو اراضی تحت مالکیت شرکت آب منطقه ای استان بوده و بیش از 15 سال پیش با فشارهای استاندار وقت برای احداث ساختمان «برف و یخ» اختصاص یافت که بعدها به دلایل نامعلوم تغییر کابری داده شد.

وی اضافه کرد: دانشگاه صنعتی پس از اخذ این زمین از استانداری، ساخت و ساز ساختمان در این مکان را شروع کرده که هیچ گونه مجوزی از دستگاه های مربوطه نداشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با بیان اینکه انتقال زمین به مالکیت دانشگاه صنعتی ارومیه قطعی نشده بود، اذعان کرد: مسؤولان این دانشگاه بدون هیچ گونه مجوز و به صورت غیرقانونی ساخت و ساز کردند و به دلیل عدم اخذ سند زمین، بودجه ساخت دانشگاه نیز قطع شده و تخصیص نیافته است.

وی ادامه داد: همین عوامل باعث شده تا ساختمان در حال احداث این دانشگاه بلاتکلیف رها شود که باید هرچه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف این موضوع اقدام شود.

دانشجو خاطر نشان کرد: ساختمان در حال احدا در حریم رودخانه شهرچایی نیست اما خیابان و محیط پشت این ساختمان در حریم رودخانه بوده و باید نسبت به جمع آوری این سازه ها و آزادسازی حریم اقدام شود.

ساختمان دانشگاه صنعتی ارومیه پروانه ساخت ندارد

معاون شهرسازی و معماری شهردار ارومیه نیز در این جلسه با بیان اینکه ساختمان دانشگاه صنعتی ارومیه پروانه ساخت ندارد، گفت: این ساختمان در محدوده خارج از شهر و به صورت غیرمجاز ساخته شده و مکاتبات با کمیسیون ماده 100 برای اقدامات قانونی در این خصوص صورت گرفته است.

غلامرضا عدل دوست همچنین با اشاره به اقدامات شهرداری برای پیشگیری و مبارزه با خطرات سیل نیز گفت: پروژه های مختلفی با ارزش بیش از 38 میلیارد تومان در نقاط مختلف شهر برای این امر در 6 ماهه نخست امسال در حال اجرا هستند.

انتهای پیام/ 1310/ پ

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha