قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در نیمه دوم سال

نایب رئیس اول اتحادیه املاک تهران گفت: در نیمه دوم سال شاهد کاهش قیمت ۵ تا ۳۰ درصدی مسکن در واحد های زیر ۱۵۰ متر خواهیم بود.

کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در نیمه دوم سال
عقبایی گفت: در نیمه دوم سال شاهد کاهش قیمت ۵ تا ۳۰ درصدی مسکن در واحد های زیر ۱۵۰ متر خواهیم بود.

حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه هم اکنون بازار مسکن در رکود بسر می برد، گفت: میزان معاملات مسکن کاهش چشم گیری یافته است، اما این به این معنی نیست که در هفته های گذشته افزایش قیمت رخ داده است بلکه ثبات در حوزه خرید و فروش حاکم شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان تابستان امسال شرایط ثبات قیمتی در این بازار حاکم است، گفت: واحد های بالای 150 متر نه تنها افزایش قیمت نخواهند داشت بلکه در نیمه دوم سال شاهد ریزش قیمت این واحدها نیز خواهیم بود.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه در واحد های زیر 150 متر کاهش قیمت از 5 درصد تا 25 درصد در نیمه دوم سال رخ خواهد دا، گفت: در صورتی که قیمت ارز افزایش نیابد و طرح مالیات بر عایدی مسکن اجرایی شود واحد های متراژ متوسط با شکسته شدن قیمت مواجه خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه بانک ها بیشترین سود ناشی از حذف طرح مالیات بر عایدی مسکن را می برند، گفت: بانک ها سود های کلانی را از افزایش قیمت بازار مسکن می برند به همین دلیل با حذف این طرح میزان سودشان در این بازار چندین برابر می شود.

عقبایی با اشاره به اینکه بازار اجاره تابع قیمت مسکن است، گفت: هم اکنون میانگین قیمت اجاره در بازار مسکن تهران 25 تا 30 درصد است.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه طرح مالیات بر عایدی مسکن باید از جانب دولت بازنگری شود و مجددا این طرح به مجلس ارائه شود، گفت: در صورتی که طرح مالیات بر عایدی مسکن در این بازار به فراموشی سپرده شود مشکلات حوزه مسکن چندین برابر خواهد شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha