قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاهش 11 درصدی مبادلات تجاری قزاقستان و قرقیزستان

مبادلات تجاری قزاقستان و قرقیزستان در 5 ماه اول سال جاری میلادی 318.3 میلیون دلار بوده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 10.5 درصد کمتر است.

کاهش 11 درصدی مبادلات تجاری قزاقستان و قرقیزستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در دوشنبه، گردش مالی میان قزاقستان و قرقیزستان در ماه های ژانویه تا می سال جاری میلادی در مقایسه با زمان مشابه سال 2018 میلادی کاهش پیدا کرده است.

صادرات محصولات قزاقستان به قرقیزستان در این مدت با 16.6 درصد کاهش 217.5 میلیون دلار بوده در حالی که واردات کالا از قرقیزستان به این کشور با 6.3 درصد افزایش 100.8 میلیون دلار برآورد شده است.

«عسکر مامین» نخست وزیر قزاقستان اخیرا در سفر رسمی به قرقیزستان با «سورانبای جین بیک اف» رئیس جمهور این کشور دیدار کرده است.

در این دیدار مسائل مهم مربوط به همکاری های تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری میان 2 کشور بررسی، زمینه های امیدوار کننده شناسایی و برنامه های مشترک 2 کشور مشخص شد.

طرفین در این دیدار مسائل مربوط به توسعه همکاری های صنعتی، آبی، انرژی، تقویت تعاملات مرزی و همچنین اجرای پروژه های مشترک در حوزه دیجیتال سازی تاکید کردند.

در حال حاضر دولت های قزاقستان و قرقیزستان قصد دارند مبادله تجاری میان 2 کشور را تا سال 2020 میلادی تا یک میلیارد دلار افزایش دهند.

32.2 درصد از محصولاتی که از قزاقستان به قرقیزستان در این مدت صادر شده مربوط به محصولات دامی و کشاورزی و 28 درصد دیگر مربوط به محصولات معدنی می باشد.

در این مدت 50.6 درصد از حجم کلی صادرات قرقیزستان به قزاقستان به شکل نقدی و در قالب کالاهای معدنی بوده و 16 درصد دیگر مربوط به محصولات دامی و کشاورزی است.

انتهای پیام/ح

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha