قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حمله بوکوحرام در نیجریه ۶۵ کشته به جا گذاشت

خبرگزاری رویترز یکشنبه شب گزارش داد که دستکم ۶۵ نفر بر اثر حمله مسلحانه بوکوحرام در شمال شرق نیجریه کشته شدند.

حمله بوکوحرام در نیجریه ۶۵ کشته به جا گذاشت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری رویترز یکشنبه شب گزارش داد که دستکم ۶۵ نفر بر اثر حمله مسلحانه بوکوحرام در شمال شرق نیجریه کشته شدند.

رویترز به نقل از یک مسؤول امنیتی و یکی از اهالی این منطقه از نیجریه افزود که این افراد در ایالت بورنو به مرکزیت مایدوگوری کشته شدند.

در همین حال خبرگزاری فرانسه نیز پیش از این گزارش داده بود که ۲۳ تن در حمله گروهک تروریستی بوکوحرام به اهالی یک روستا در شمال شرق نیجریه کشته شده اند.

منابع محلی گفته اند که این کشتار در مراسم تشییع جنازه و در روستای نگانزای در ۹۰ کیلومتری شهر مادیگوری مرکزیت ایالت بورنو رخ داده است.

"بونو بوکار" به عنوان یکی از گروه های مسلح روستایی که با بوکوحرام در حال جنگ است، در این باره افزود: نظامیان ما جسد ۲۳ تن را یافته اند.

یکی از ساکنان اصلی این منطقه به فرانس پرس گرفته است که اجساد پس از آن پیدا شد که گروهی از نجات یافتگان از حمله بوکوحرام به روستاهای محل سکونت خود رفته و دیگران را در جریان این واقعه قرار دادند و پس از آن بود که اعضای گروه های مسلح روستایی و نیز ماهیگران محلی موفق به کشف اجساد شده اند.

ایالات بورنو مرکز اصلی فعالیت گروهک تروریستی بوکوحرام در نیجریه است.

در ۱۰ سال گذشته حدود ۲۷ هزار نفر بر اثر حملات بوکوحرام کشته و ۲ میلیون تن نیز از ساکنان مناطق شمال شرق نیجریه از خانه و کاشانه خود آواره شدند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha