قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کولیوند: گزارش تفحص های مجلس باید حقوقی تنظیم شود تا قوه قضائیه حکم صادر کند

رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها با تاکید بر اینکه باید کاری کنیم که گزارش هیات های تحقیق و تفحص حقوقی تنظیم و تدوین شود گفت: اگر این کار را انجام دهیم دستگاه بلافاصله وارد بررسی موضوع شده و در وقت و زمان صرفه جویی خواهد شد.

کولیوند: گزارش تفحص های مجلس باید حقوقی تنظیم شود تا قوه قضائیه حکم صادر کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ، درباره عدم صدور احکام قضایی در قبال تفحص های دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مواردی که در اصلاحیه آیین نامه داخلی مجلس به آن پرداخته شده موضوع وظیفه قوه قضائیه در قبال گزارشات تفحص های مجلس بوده است. 

وی افزود: در دیدار اخیر روسای کمیسیون های مجلس شورای اسلامی با آیت الله رئیسی ریس قوه قضائیه به این موضوع اشاره کرد و رئیس دستگاه قضا اعلام کرد که تحقیق و تفحص ها باید متناسب با موضوعات در نظر گرفته شده بوده و کارشناسی جمع بندی شود تا در نهایت دستگاه قضایی بتوانند نظر خود را با صدور برخی احکام و پیگیری ها دنبال کند. 

رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس تصریح کرد: آیت الله رئیسی در این نشست اعلام کردند گزارشاتی که از سوی هیئت تحقیق و تفحص صادر می شود باید به دلیل عدم نگارش کارشناسی از سوی قاضی به کارشناس پرونده ارائه شده و آنها مطابق با قانون آنها را تدوین کنند. 

وی اظهار داشت: باید کاری کنیم که گزارشات هیات های تحقیق و تفحص حقوقی تنظیم و تدوین شود. 

کولیوند تصریح کرد: نظر کمیسیون امور داخلی و شوراها در اصلاح آیین نامه امور داخلی مجلس استفاده از کارشناسان دیوان محاسبات و دستگاه هاست که البته باید معاونت نظارت مجلس آنها را تایید کرده و بتوانیم کارها را پیش ببریم.

وی افزود: باید بتوانیم گزارشات نهایی خود را به صورت حقوقی جمع بندی کرده تا قوه قضاییه بتواند با رویت آن دستورات لازم و پیگیری های آن را انجام دهد و در وقت و زمان صرفه جویی کنیم. 

انتهای پیام/ 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha