قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نشان جغرافیایی گوهرسنگ ها به نام خراسان رضوی ثبت می شود

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: نشان جغرافیایی گوهرسنگ ها به نام این استان ثبت می شود.

نشان جغرافیایی گوهرسنگ ها به نام خراسان رضوی ثبت می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد مطیع در مشهد در رابطه  وضعیت برندسازی صنایع دستی با توجه به برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سنتی در مشهد گفت: بحث ثبت برند برای هر کارگاهی که در زمینه صنایع دستی و سنتی فعالیت می کند منطقی نیست، علاوه بر اینکه داشتن برند شاخص های و استانداردهایی لازم دارد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: برندسازی هزینه زیادی برای یک کارگاه کوچک دارد، اما اگر همین کارگاه کوچک سرمایه برای بسته بندی بگذارد، خود به خود اگر کالای مرغوبی داشته باشد، کالایش در بین مردم شناخته می شود.

وی با ابراز تأسف نسبت به اینکه کالاها معروفی در بحث بسته بندی ضعیف عمل می کردند، متذکر شد: بحث بسته بندی موضوعی است که باید از مسؤولان رده بالای حکومتی وارد شوند که البته باید قبل از آن زیرساخت های بسته بندی مرغوب برای صنایع دستی لازم است فراهم شود.

مطیع ادامه داد: در حال حاضر تلاش داریم نشان جغرافیایی گوهرسنگ ها را به نام خراسان رضوی ثبت کند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی بیان کرد: نشان جغرافیایی نشانه ای است که کالایی را به منطقه، قلمرو یا ناحیه ای منسوب می کند، البته به شرطی که کیفیت و مرغوبیت آن کالا ناشی از آن محیط و منطقه جغرافیایی باشد.

وی ادامه داد: مشهد به عنوان شهر گوهرسنگ ها در دنیا شناخته می شود، بنابراین ما در بحث تدوین و روش استخراج عقیق و حکاکی بر روی آن نشان جغرافیایی گرفتیم.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی یادآور شد: در تلاش هستیم برای سنگ هرکاره و فیروزه نیز نشان جغرافیایی دریافت کنیم، اولویت ما با توجه به نام مشهد به نام شهر گوهرسنگ ها ثبت سنگ های این شهر است.

انتهای پیام/ ۷۰۰۴۵

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha