قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صنایع تولیدکننده شمش به جای صادرات، نسبت به کارگر ایرانی انجام وظیفه کنند

نماینده کاشان در مجلس گفت: وقتی صنایع تولیدکننده شمش به وظایف خود نسبت به کارگر ایرانی عمل کنند ارزش افزوده ویژه ای ایجاد شده و کارگران در کارخانه به فعالیت شان ادامه خواهند داد.

صنایع تولیدکننده شمش به جای صادرات، نسبت به کارگر ایرانی انجام وظیفه کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به مشکلات صنایع زیردستی فولادی گفت: تعدادی صنایع فولادی در کشور داریم که تولیدکننده شمش فولاد هستند. 

وی افزود: کشور ما تنها فروشنده نفت خام نیست بلکه برخی مواد خام و معدنی هم به خارج از کشور منتقل می شود که برای مثال سنگ آهن یکی از این موضوعات است.

نماینده مردم کاشان در مجلس تصریح کرد: سنگ آهن بعد از استخراج از معادن تبدیل به شمش فولاد شده و پس از آن به فلزات مختلف تبدیل می شوند که برای مثال میلگرد، پروفیل، ورق بخشی از این محصولات است.

وی با بیان اینکه صنایع تولیدکننده شمش محصولات خود را صادر می کنند و همین موضوع باعث خسران فراوان برای صنایع زیردستی آنها در کشور شده است، خاطرنشان کرد: با این منفعت جویی صنایع پایین دستی با مشکل مواد اولیه روبه رو خواهند شد و در نهایت به سمت تعدیل نیروی انسانی خواهند رفت.

ساداتی نژاد گفت: اگر صنایع تولیدکننده شمش محصولات خود را به صنایع زیردستی یعنی تولیدکنندگان میلگرد، پروفیل و ورق بدهند موجب ارزش افزوده شده و چرخ کارخانه ها خواهد چرخید و اگر مازاد شمش ها باقی ماند می توانند به صادرات آن اقدام کنند.

وی افزود: وقتی صنایع تولیدکننده شمش به وظایف خود نسبت به کارگر ایرانی عمل کنند ارزش افزوده ویژه ای ایجاد شده و کارگران در کارخانه مشغول کار خواهند بود.

نماینده مردم کاشان در مجلس با اشاره به بخشنامه معاونت معدنی وزیر صمت در این باره گفت: این اقدام باعث کمک به صنایع زیردستی شمش شد. چرا که باید صنایع بالادستی تولیدکننده شمش بیش از این هوای صنایع پایین دستی را داشته باشند.

ساداتی نژاد گفت: باید صنایع زیردستی فولاد و شمش حمایت ویژه ای شوند این در حالی است که اگر فشارهای صنایع بالادستی تولیدکننده شمش برای صادرات محصولات شان می تواند منجر به افزایش بیکاری و تعطیلی کارگاه ها و کارخانه های تولیدکننده پروفیل، ورق و میلگرد شود.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha