قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سیاست مسؤولان وزارت نیرو سوزاندن زمان است/باور نمی کنند اصفهان مشکل آب دارد

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست مسؤولان وزارت نیرو دفع الوقت و سوزاندن زمان است، همواره مسائل را به آینده موکول می کنند و تصمیمی نمی گیرند.

سیاست مسؤولان وزارت نیرو سوزاندن زمان است/باور نمی کنند اصفهان مشکل آب دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در اصفهان اظهار کرد: دبی تصفیه خانه باباشیخ علی حداکثر 11.5 مترمکعب بر ثانیه و افق ترسیمی برای آن نیز تا سال 1386 بوده و اداره آب منطقه ای و اداره آب و فاضلاب باید پیش از آن سال سامانه دیگری را راه اندازی می کرده که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به افزایش جمعیت، علی رغم مدیریت مصرف، نیاز آب شرب به 14.5 مترمکعب بر ثانیه رسیده و نقاطی که در ارتفاع بالاتری قرار گرفته اند با قطعی آب مواجه می شوند.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر سطح منابع آب زیرزمینی به شدت پایین رفته و در دشت برخوار طی 50 سال گذشته ارتفاع آب 250 متر کاهش پیدا کرده و آبی برای برداشت جهت رفع کمبودها وجود ندارد.

حاجی دلیگانی علت اصلی اجرایی نشدن سامانه دوم را عدم اراده مسؤولان اجرایی در وزارت نیرو عنوان و تصریح کرد: سیاست مسؤولان وزارت نیرو دفع الوقت و سوزاندن زمان است، همواره مسائل را به آینده موکول می کنند و تصمیمی نمی گیرند، از سوی دیگر برخی نمایندگان در استان های هم جوار موضع گیری های نادرستی دارند اما شاهد برخوردی از سوی دستگاه های مسؤول نیستیم.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: چیت چیان در دوران تصدی وزارت نیرو بر اساس برداشتی نادرست، دستور توقف پروژه سامانه دوم را صادر کرد اما راه جایگزینی را قرار نداد، وزارت نیرو به جای تصمیم گیری بر اساس نظرات کارشناسی، تحت تأثیر ظاهرسازی ها قرار می گیرد.

وی در مثالی عنوان کرد: مثلاً گفته می شود با راه اندازی این پروژه آب مازاد بر سهمیه به اصفهان اختصاص می یابد، در حالی که سامانه دوم از محل تخصیص آب شرب استان اصفهان است.

باور نمی کنند اصفهان هم می تواند مشکل داشته باشد

حاجی دلیگانی یادآور شد: نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی بهترین عملکرد را نسبت به ادوار قبل در مسأله آب داشته اند و سعی کردند با استعفای جمعی مطالبه به حق مردم را مطرح کنند، دولت قول هایی داد اما تاکنون عملیاتی نشده است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که مسؤولان باور نمی کنند که استان اصفهان هم می تواند مشکلاتی داشته باشد، بیان کرد: لازمه حل مشکل باور به وجود مشکل است اما مجلس و دولت شناخت درستی از مشکل ندارند و تصور می کنند در حال نقش بازی کردن هستیم.

انتهای پیام/63113/ج30/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha