قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اجرای برنامه های دهه ولایت در 32 بقعه متبرکه زنجان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای برنامه های دهه ولایت در 32 بقعه متبرکه زنجان خبر داد و گفت: برگزاری دعای عرفه، اقامه نماز عید قربان در بقاع متبرکه استان، محافل انس با قرآن کریم از اهم برنامه های این دهه است.

اجرای برنامه های دهه ولایت در 32 بقعه متبرکه زنجان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام جعفر جنتی امروز در زنجان ضمن تبریک فرا رسیدن دهه ولایت اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه های متعددی همزمان با این دهه مبارک اجرایی خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به قرار گرفتن دو عید بزرگ قربان و غدیر در دهه ولایت و اهمیت این اعیاد برای مسلمانان بیان کرد: قربان و غدیر متعلق به گذشته نیست، بلکه یک حقیقت جاری در بستر زندگی است از همین رو هر قدر در این زمینه تبیین و روشنگری شود، برای جامعه مفید و مثمر ثمر خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت امامت و ولایت در زندگی بشری گفت: خداوند متعال طرحی کلی را به عنوان الگویی برای زندگی فردی و اجتماعی توأم با سعادت در قالب یک ملت و امت ارائه کرده است، الگوی نمونه ای که اجرایی کردن آن موجب سعادتمندی فرد در طول دوران عمرش خواهد شد.

جنتی با بیان اینکه امسال نیز مانند چند سال گذشته، برنامه های این دهه با عنوان «جشن ولایت علوی، اکمال دین نبوی» همزمان با سراسر کشور در این استان اجرایی می شود، تصریح کرد: در همین راستا پیش بینی شده است که برنامه های این ایام در 32 بقعه متبرکه استان اجرا شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه امسال نیز روز شمار دهه ولایت برای 9 تا 18 ذیحجه نام گذاری شده است، اضافه کرد: از اهم برنامه هایی که در این ایام اجرایی خواهد شد، شامل برگزاری دعای عرفه، اقامه نماز عید قربان در بقاع متبرکه استان، محافل انس با قرآن کریم، سخنرانی های بصیرتی و ولایی است.

*ترویج فرهنگ وقف از مهم ترین برنامه دهه ولایت است

وی با اشاره به اینکه مهمترین موضوع در اجرای برنامه های دهه ولایت و امامت ترویج فرهنگ وقف، تبیین واقعه غدیر و تبدیل بقاع به قطب فرهنگی است، افزود: در همین راستا برنامه هایی همچون تجلیل از سادات و قرائت میثاق نامه غدیر نیز اجرایی خواهد شد.

جنتی تصریح کرد: برگزاری جشن های سراسری در آستان مقدس امامزادگان و بقعه متبرکه، قرائت دعای ندبه و محافل انس با قرآن کریم نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای اجرا در طول دهه ولایت است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مکان های مذهبی دارای ظرفیت بالایی برای ترویج و نشر معارف دینی و مذهبی هستند، اضافه کرد: برای استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه اوقاف استان در مناسبت های مذهبی برنامه های متعددی در این اماکن برگزار می کند.

وی به اهمیت جذب گردشگران مذهبی نیز اشاره کرد و گفت: با اقدامات صورت گرفته هم بقاع متبرکه استان شناسایی شده و هم تعداد گردشگران سال به سال افزایش پیدا می کند.

جنتی از فراهم ساختن زیرساخت های حضور گردشگران در بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان با ساخت و بازسازی آنها خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود 47 بقعه متبرکه استان زنجان در حال بازسازی است.

انتهای پیام/73005/ق40

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha