پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| نصب سایه بان در حرم مطهر متناسب با شرایط اقلیمی نیست

رئیس ستاد برگزاری نمازجمعه مشهد با اشاره به وزش بادهای سرعت بالا در کشور، گفت: بادهایی که در شرایط اقلیمی ما می وزد سبب تخریب این سایه بان ها می شود، ضمن اینکه باید توجه کرد جمعیت حاضر در نمازجمعه بسیار بالا است، اما مجموعه حرم مطهر و همه مجموعه ها هر چه بتوانند تلاش می کنند تا این مشکلات کمتر شود.

فارس من| نصب سایه بان در حرم مطهر متناسب با شرایط اقلیمی نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در سامانه «فارس من» سوژه ای را با عنوان «مشکلات زائران در نماز جمعه مشهد» را به ثبت رسانده بودند و درخواست پیگیری این موضوع را داشتند.

رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه مشهد در این خصوص گفت: نمازگزاران روز جمعه هیچ نقطه ای در کشور به اندازه مشهد نماز زیر سقف نماز نمی خوانند و فقط مشهد است در کشور سقف بیشتری دارد.

حجت الاسلام ابراهیم معادی جمعیت بیش از انتظار در روزهای خاص را یکی از عوامل مشکلات زائران برای اقامه نماز جمعه در حرم مطهر دانست و اظهار کرد: برای مثال نماز جمعه مشهد در روز زیارتی حضرت رضا(ع) با جمعیتی بالغ بر 75 هزار نفر برگزار شد و این در حالی است که نمازهای جمعه مراکز استان های دیگر با 7 هزار نفر یا حداکثر 20 هزار نفر اقامه کننده برگزار می شود.

وی افزود: ما نیز در آفتاب و باران کنار مردم و زائران می نشینیم، جایی که آفتاب است و این را با مردم احساس می کنیم، اما این گونه نیست عده ای به صورت گزینشی زیرآفتاب و عده ای در رواق نماز بخوانند، هر کس که زودتر به حرم مشرف شود جای بهتری را تصاحب می کند.

رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه مشهد بیان کرد: زمانی که برخی دیر می رسند 20 دقیقه ای را در آفتاب یا سرما می نشینند، مکان برگزاری نمازجمعه حرم مطهر است، ما در هفته 3 ساعت آن جا مستاجر هستیم، از دیرباز راجع به ایجاد سایه بان هایی مانند شهرهای زیارتی خارج از کشور مطالعه کرده اند، اما از نظر اقلیمی این سایه بان ها با کشور ما سازگار نیست.

معادی با اشاره به وزش بادهای سرعت بالا در کشور، گفت: بادهایی که در شرایط اقلیمی ما می وزد سبب تخریب این سایه بان ها می شود، ضمن اینکه باید توجه کرد جمعیت حاضر در نمازجمعه بسیار بالا است، اما مجموعه حرم مطهر و همه مجموعه ها هر چه بتوانند تلاش می کنند تا این مشکلات کمتر شود.

وی گفت: اگر بحث های مرتبط زیرگذر حل شود و از دارالمرحمه ارتباط برقرار شود، پارکینگ جمع شود، تمام این مشکل ها حل شده، ما نماز جمعه را حتی با ظرفیت 100 هزار نفر بدون هیچ مشکلی می توانیم برگزار کنیم.

انتهای پیام/ 70071

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha