قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک کارشناس مسائل سیاسی تشریح کرد

عملیات چند وجهی آمریکایی ها برای کاهش سرمایه های اجتماعی در ایران

یک کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: آمریکایی ها با عملیات روانی چند وجهی به دنبال ایجاد شکاف در ایران و کاهش سرمایه های اجتماعی در کشور هستند.

عملیات چند وجهی آمریکایی ها برای کاهش سرمایه های اجتماعی در ایران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید رضا صدرالحسینی، با بیان این که امروزه یکی از مهمترین مولفه های قدرت هر کشور توجه به انسجام داخلی و تلاش برای حفظ سرمایه های اجتماعی به خصوص اعتماد مردم است، اظهار کرد: در واقع موضوع مورد اشاره در کنار قدرت اقتصادی، نظامی، فرهنگی و سیاسی یکی از مهمترین مولفه های اقتدار یک کشور هستند.

وی با بیان این که «بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، انسجام داخلی و اعتماد متقابل دولت و ملت افزایش چشمگیری یافت»، تصریح کرد: در طول 40 سال گذشته مهمترین سرمایه اجتماعی کشور حضور مردم در صحنه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و دفاع از کیان کشور بوده است. دشمنان  نیز طی این سال ها تلاش کرده اند که این سرمایه اجتماعی را به انحاء مختلف از جمله با استفاده از تهاجم فرهنگی، تحریم اقتصادی، جنگ تحمیلی، ترور، پخش شایعات و ایجاد مشکلاتی بر سر ورود کالاهای اساسی به کشور کم رنگ کنند یا از بین برند.

وی با تاکید بر این که «علیرغم افزایش فشارها، مقاومت مردم ملت ایران در برابر این مسائل افزایش پیدا کرده و تلاش کرده اند با تکیه بر اقتصاد درون زا و توانمندی های داخلی کمبودها و کاستی های موجود را تا حدود قابل توجهی جبران کنند»، خاطر نشان کرد: در حال حاضر آمریکایی ها به دنبال آن این هستند که با عملیات روانی چند وجهی شکاف اجتماعی را افزایش و سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران را کم رنگ کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: اگر مردم نسبت به مسوولان اعتماد داشته باشند و مشاهده کنند که آنها نیز به مانند مردم کوچه وخیابان زندگی می کنند و تفاوتی در نوع زندگی آنها وجود ندارد این سرمایه اجتماعی کاهش نمی یابد ولی در صورتی که اشرافیتی که در حال حاضر از سوی برخی از مسوولان وجود دارد، تداوم پیدا کند و همچنان شاهد افراط در هزینه های دولتی و حکومتی باشیم این موضوع باعث کاهش سرمایه های اجتماعی خواهد شد و از آن باید به عنوان یک تهدید یاد کرد .

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha