پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۳۸۵۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من: روند نوسازی تاکسی ها به خاطر حمایت از راننده کند پیش می رود

مدیر معاونت تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالا شهرداری همدان با اشاره به روند نوسازی تاکسی در همدان گفت: روند نوسازی تاکسی در همدان به دلیل حمایت از راننده کند پیش می رود.

فارس من: روند نوسازی تاکسی  ها به خاطر حمایت از راننده کند پیش  می رود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از همدان، «انتقادات به عملکرد سازمان تاکسیرانی همدان» سوژه ای است که مردم در فارس من ثبت کرده اند.

در این سوژه عنوان شده مگر قرار نبود سازمان تاکسیرانی، تاکسی های پیکان را از رده خارج کند؟ و وقتی قیمت کرایه را افزایش می دهند،کیفیت خودرو را هم افزایش بدهند، ضمن اینکه روشن نکردن کولر و حتی برداشتن دستگیره های پنجره از سوی رانندگان از معضلات است.

همچنین گفته شده فکری به حال اخلاق بسیار بد راننده های تاکسی کنند و چرا وسیله نقلیه (AVL) سیستم الکترونیک پرداخت کرایه تاکسی را راه نمی اندازند که هر روز مسافران با راننده ها بر سر پول و خرد دعوا نداشته باشند.

مدیر معاونت تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالا شهرداری همدان در این خصوص اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و 100 تاکسی فرسوده در شهر همدان وجود دارد که طبق تعریف تاکسی های ساخت سال 88 به قبل را فرسوده به شمار می آوردند.

میلاد کریمی با بیان اینکه سال گذشته 300 تاکسی در همدان نوسازی شد گفت: سال گذشته شرایط اقتصادی وضعیت بهتری داشت و به همین خاطر بهتر می توانستیم نوسازی ها تاکسی ها را انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه امسال نوسازی تاکسی ها برای راننده 73 میلیون تومان هزینه دارد و از لحاظ اقتصادی شرایط خوبی حاکم نیست افزود: فعلا روند نوسازی تاکسی ها در همدان کندتر شده تا در این وضعیت فشاری روی راننده نباشد.

مدیر معاونت تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالا شهرداری همدان با بیان اینکه طبق رایزنی های شهردار با بانک های مختلف به دنبال این هستیم تا تاکسی داران را در نوسازی های تاکسی کمک کنیم گفت: امیدواریم با ارائه تسهیلات   بتوانیم مبلغیکمک کنیم و مبلغی هم مربوط به آورده شخصی تاکسی داران است تا کار صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز در نوسازی تاکسی ها خصوصاً ون ها کمک کرده ایم و وضعیت آنها نسبت به سال های گذشته بهتر شده است افزود: هدف ما داشتن ناوگان خوب و شکیل در سطح شهر است و در این راستا تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

کریمی بیان کرد: نوسازی ناوگان از لحاظ روانشناسی نیز حائز اهمیت است و روی روحیه افراد تاثیرگذار خواهد بود اما سیاست های ما نیز به سمت بهبود روند خواهد بود.

وی در خصوص برخورد تند برخی از رانندگان با مسافران گفت: رانندگی شغل بسیار سختی است و فردی که 12 ساعت پشت فرمان است، کار سختی را دارد و در وضعیت گرما و شرایط اقتصادی باید رانندگی کند و گاهی هم شاید عصبانی شود و باید او را درک کنیم و به آرامش دعوت کنیم.

مدیر معاونت تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالا شهرداری همدان با اشاره به اینکه اکثر تاکسی داران رفتار خوبی با راننده دارند و باید آنها را درک کنیم افزود: اجرای طرح الکترونیک باید با بررسی بهتری پیش رود چراکه کار در بخش خصوصی است و اگر روزی تاکسی دار احساس کند که اجرای این طرح برای او به صرفه نیست، طرح با شکست مواجه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در برخی از استان ها این طرح شکست خورده و به همین دلیل با بررسی تمام جوانب باید آن را اجرا کنیم گفت: به دنبال این هستیم که این طرح را امسال اجرایی کنیم.

انتهای پیام/89026/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha